Informace

Pod africkým hvězdným nebem v malé, moderními výdobytky nezasažené vesnici sedí mladý Atsu, syn náčelníka kmene Zulu a rokuje se svými vrstevníky o úskalích nadcházejícího lovu levharta, který z osady odnesl již druhou drahocennou ovci. „Kaa hapa na kunyamaza kimya.“ končí hovor Atsu. Poté zůstanou všichni v tichosti, obklopeni pouze zvuky nespoutané přírody a očima přivyklýma na šero hledí do nekonečné dálky savan. Nikam nespěchají, protože vědí, že vše je teď a tady…Taky to víte? Nebo se Vám zdá, že je tento příběh z jiného světa a jiné doby? Není. Chcete se odpoutat od všedních starostí, pocítit pevné sepětí s přírodou a zažít své vlastní dobrodružství? Pak právě pro Vás je Zimbabwe se svou rozmanitou přírodní scenérií, ale i bohatou kulturou dokládající pestrou historii této nezapomenutelné země trefou do černého. Inu tedy, zpívejte se mnou – Jedeme do Afriky, jedeme do Zimbabwe…

Republika Zimbabwe, v koloniální době známá jako Jižní Rhodesie, leží v subtropickém až tropickém pásu v jihovýchodní části černého kontinentu. Celou jižní hranici tvoří řeka Limpopo, která ji odděluje od Jihoafrické republiky. Další významná africká řeka Zambezi formuje severní hranice mezi Zimbabwe a Zambií. Všem neohroženým dobyvatelům vrcholů doporučujeme vystoupat na nejvyšší horu země Inyangani v pohoří Nyanga, které je součástí východní hranice s Mozambikem. Západním sousedem je oproti Zimbabwe málo obydlená Botswana. Obyvatelstvo Zimbabwe je z 98 % černošské. Už jste viděli uspěchaného, mračícího se černocha? Pokud ano, určitě nepocházel ze Zimbabwe…Většina místních má totiž neustále úsměv od ucha k uchu a ochotně Vám poradí, nabídne pomoc či kávu a ještě Vám vylíčí osudy své jistě rozvětvené rodiny. Budete-li mít čas a chuť, zaměřte se na lidovou tvořivost. Dozvíte se například, jak podle Shonů, nejpočetnějšího etnika v Zimbabwe, vznikla smrt, nebo k čemu slouží pestré rituální masky a jak se liší mezi jednotlivými kmeny. Většina obyvatel plynule hovoří anglicky a snad všichni bezchybně ovládají řeč těla, proto se nebojte komunikovat. Vystačíte si s Hello!, úsměvem na rtech a končetinami.

Vydejte se po stopách nejvytrvalejšího průzkumníka Afriky Davida Livingstona a plavte se po řece Zambezi až k Viktoriiným vodopádům, pozorujte velké africké savce v jejich domovině nebo zde pátrejte po bájné zemi Ofír a Zlatých dolech krále Šalamouna. I když Vám nezaručíme, že objevíte truhly plné zlata a drahokamů, určitě si však odvezete nezapomenutelné vzpomínky. Zimbabwe je překrásná africká země, kterou si zamilujete.

Ubytování

Stejně jako máte na výběr ze široké palety stravovacích zařízení, můžete si podle výše svého rozpočtu vybrat vhodné ubytování. Ve všech turistických lokalitách je možné se uhnízdit v pětihvězdičkových hotelech s koupelnou, televizí a vysokorychlostním internetem na pokoji, ale i v postarším penzionu s jednou společnou sprchou pro všechny ubytované.

V parcích se obvykle kempuje nebo je možné spát v loveckých chatách.


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu