Informace

415 km2
1 539 848 obyvatel


Vídeň je hlavním městem Rakouska a zároveň spolkovou zemí. Leží na východě státu uprostřed území Dolních Rakous a je pouhých 60 km vzdálená od maďarské, české a slovenské hranice.
Vídeň je jedno z těch evropských měst, kde se setkává východ se západem, což činí z návštěvy nezapomenutelný zážitek. Jako hlavní město rakousko-uherské monarchie byla Vídeň intelektuálním centrem. V minulosti i přítomnosti je hlavně centrem uměleckého, hudebního, divadelního, literárního a politického života, světa módy a architektury. Město "na modrém Dunaji", jak je mu často přezdíváno, splní přání těch, kteří hledají ticho a klid daleko od lidí, těch, kteří touží navštívit galérii nebo muzeum, i těch, kteří se jednoduše přijeli bavit. Můžete se zde projít v Vídeňském lese, navštívit nejlepší muzea a galerie Evropy (Přírodovědné muzeum, Uměleckohistorické muzeum, Muzeum užitého umění) nebo se rozhodnout strávit celý den v největším vídeňském zábavním parku v Prátru, kde máte možnost projet se na slavném obrovském kole. Samozřejmě nejlépe se po Vídni budete orientovat s průvodcem, který vám pomůže vždy nasednout na ten správný autobus, metro nebo tramvaj. Zvláštního významu dosáhla Vídeň jako město hudby a historické ovzduší připomínají ve městě valčíku známě vídeňské plesy. Tyto bály se pořádají v nejhonosnějších vídeňských domech, dokonce i v plesovém sále císařského paláce Hofburgu. Nádhera a přepych na každém z těchto plesů se pro návštěvníky stává nezapomenutelným zážitkem. Návštěvníci jsou zde srdečně vítáni a mohou se dokonce přihlásit do tanečního kurzu, kde se naučí tančit valčík. Ve městě najdete i nespočet půjčoven, kde si dámy i páni mohou vybrat plesové šaty podle svého vkusu.
Vídeňské univerzity, umělecké akademie a vybraná hudební a divadelní kultura zdůrazňují dodnes duchovně kulturní postavení Vídně v evropském kulturním prostoru. Vídeň má ovšem i další přednosti, například se v roce 1995 stala druhým nejžádanějším kongresovým městem a důležitým evropským centrem cizineckého ruchu. Dominuje však kultura a každoročně pořádané kulturní akce. Mezi ty nejznámější a samozřejmě také nejnavštěvovanější patří určitě Vídeňský festival (opera, opereta a muzikál, tanec a další formy umění), Jazzová slavnost Vídeň nebo Festival hudebních filmů, což je jeden z nejoblíbenějších a koná se pod širým nebem před vídeňskou radnicí (Rathausplatz).
A co si dát v této metropoli k jídlu? Je to jen na vás, ale prý tu mají výborný vídeňský řízek. Pravý musí být z telecího. Jako dezert musíte ochutnat známý "Sachrův dort" ( jako ve Vídni ho neumějí nikde, nebo je to spíš atmosférou, ale je úžasný)...a k tomu třeba vídeňskou kávu...


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu