Informace

Nejzápadnější spolková země Rakouska Vorarlbersko sousedí s Lichtenštejnskem, Švýcarskem a Německem. Jednou z nejvýznamnějších rekreačních a lyžařských oblastí na pomezí se Tirolskem je Montafon. Představuje se v něm hned osm středisek a jedenáct obcí (Vandans, Schruns, Tschagguns, Gaschurn...), vzájemně propojených sítí lanovek a vleků. Obklopí vás tu scenérie, kde vládnou horské louky, pastviny a rozsáhlé lesy. Zkrátka o přírodní krásy tu nouzi nemají. Kromě toho je tu výborná infrastruktura služeb, a tak se celá oblast řadí do popředí v návštěvnosti a oblíbenosti mezi všemi středisky Vorarlberska. Pohostinnost tohoto kraje si můžete vyzkoušet na vlastní kůži a vaše spokojenost je téměř zaručena.
Historie oblasti sahá do 14. století, kdy se sem začali stěhovat lidé pocházející z Wallisu, tzv. Walserové. Ti dali celému kraji nezaměnitelný charakter. Pro jejich domy je typická dolní část z kamene a horní ze dřeva. Také díky těmto lidem se v Mantafonu začalo rozvíjet hospodářství. Prohlédnout si zde můžete nespočet kouzelných staveb zachovaných právě z tohoto období. Kdo se chce dozvědět více o způsobu života v Montafonu, měl by navštívit místní vlastivědné muzeum v obci Schruns. Raritou této obce je také hotel Traube, kde sedával v zimě roku 1926 u typického montafonského stolu s vysoustruženým podstavcem a vykládanou deskou Ernest Hemingway a hrál s místními obyvateli poker.
Mimo to najdete ve všech obcích a k nim příslušným střediscích restaurace s národními delikatesami, kluby a bary. V období celého roku se také pořádají různé slavnosti a doprovodné programy pro návštěvníky. Chcete-li vědět kdy a kde, zajděte do některého z informačních středisek. Tam vám poskytnou veškeré informace, potřebné podklady, vstupenky, jízdenky a mapy pro vaše výlety.
Aktivní jsou místní lidé a aktivitou celá oblast přímo žije a tak hlavními lákadly Montafonu jsou lyže, turistika a sport vůbec. V zimě tu najdete již zmíněných osm navzájem propojených středisek, která startují svou sezónu začátkem prosince a končí na konci dubna. Pro lyžaře je tu připraveno 209 kilometrů udržovaných sjezdovek, pro běžkaře pak přes 100 kilometrů běžeckých stop. Nejdelší sjezdovka Silvretta Nova Schwarzköpfle je dlouhá 14 kilometrů, a to už opravdu stojí za to. Ostatní se mohou vydat po 290 kilometrech zimních turistických tras a značených cest pro příznivce sněžnic. Montafon je rájem i pro snowboardisty, kteří zde najdou rampy, funparky či halfpipe. Lyžařská pernamentka Montafoner Skipass samozřejmě platí pro všechny lanovky a vleky v celé oblasti, pro Skibusy, Postubusy i železniční trať Bludenz - Schruns.
Léto tu přímo svádí k turistice a výletům na horských kolech. To co si v zimě můžete projít na sněžnicích, vás ve slunečné části roku přivítá v plné kráse. Dohromady vás bude k výletům lákat přes neuvěřitelných 400 kilometrů turistických tras, plných přírodní pestrosti a krásy. Najdete tu i koupání, paragliding, tenis, squash, sauny, kuželkárny, golf a sluníčko přes 2000 hodin ročně. Je vám to snad málo... Vychutnejte si odpočinek, sport a kulturu v jedinečné oblasti Montafon.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu