Informace

Vlora, Vlára nebo také Valona patří mezi nejstarší albánská města. Zároveň je také druhým největším albánským přístavem. Nachází se v zálivu, který odděluje Jónské od Jaderského moře. Založena byla v 6. století před naším letopočtem jakožto řecká kolonie.

Právě záliv je to, co do města láká turisty a místní si ho proto nadmíru váží. Dokonce tak ,že odmítají americké dolary výměnou za to, že tam USA postaví ropnou věž. Vždyť to by naději na příliv zahraničních návštěvníků zcela zhatilo.

I město se chce tvářit spíše přírodně než průmyslově. Ulice v něm lemují vzrostlé palmy, pod kterými často potkáte nejen místní muzikanty, ale také staříky hrající podivnou hru v kostky, kterou asi nepochopíte, ale koukat vás nechají. Vlora, Vlára či Valona působí příjemným dojmem letoviska, které se ještě nestačilo nafouknout a naparádit. O to je ale příjemnější být v jeho společnosti.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu