Informace

Světoznámé turistické centrum,nejfrektovanější místo zimních sportů v Itálii, ležící v údolní kotlině ve východní části Dolomit.Město s 8000 obyvateli v nadmořské výšce 1224 metrů nad mořem obklopeno vysokými kopci včetně skupiny Tofan.Na Tofanu di Mezzo (3244 m) vede visutá dráha Freccia del Cielo - Nebeský šíp.V roce1956 byla Cortina d`Ampezzo dějištěm VII.zimních
olympijských her.
V zimním období nabízející Dolomiti Superski,oblast,která zahrnuje území mezi údolími Eisacktal,Pusteral a Fleimstal,které patří k největším lyžařským komplexům v Alpách,kdy na jeden lyžařský průkaz můžete využít 500 výtahů,1000 km sjezdovek,běžeckých tratí a turistických tras.
V létě neomezena možnost procházek v přírodě,turistiky a veškerých outdoorových aktivit.
Bohužel ve své historii Cortina d`Ampezzo nenabízela vždy pouze pohodu a pohostinost.V období I.světové války probíhaly v bezprostředním okolí Cortiny d`Ampezzo jedny z nejkrvavějších bojů - Tofana,Monte Piano,
Col di Lana.Na paměť padlých je v Pocolu postavena kostnice ve tvaru věže.Muzea v přírodě umožňují návštěvu těchto bojišť.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu