Informace

Lázeňské městečko Sirmione, obklopené ze tří stran blankytnou modří jezera Lago di Garda bylo vždycky, ať už patřilo Etruskům, Římanům, Lombarďanům nebo Benátčanům či nakonec sjednocené Itálii, považováno za perlu Lago di Garda, které skládal hold svými obdivnými verši sám velký římský básník Catullus. Právě zbytky jeho vily z 1. století našeho letopočtu, zvané jako Grotte di Catullo (doslova přeloženo Catulovy jeskyně, ale je to zavádějící, protože se rozhodně nejedná o jeskyně, ale rozsáhlé ruiny) právem patří k turisty nejnavštěvovanějšímu místu v Sirmione.
Další obdivovanou historickou pamětihodností je hrad Scaligero, působivá dominanta poloostrova, odkud je překrásný výhled jak na historické centrum, tak na jezero.
Pár metrů od hradu je přístaviště, odkud pravidelně odplouvají výletní lodě na vyjíždku po tomto největším italském jezeře.
A co relaxační radovánky?
Vesměs všechny dobré hotely mají vlastní pláže, ale Sirmione nabízí i dvě velká veřejná lida, kde se dají půjčit lehátka i šlapací čluny. Masáže, sauny a další lázeňské příjemnosti nabízejí Terme di Sirmione, které si pochvalují nejen revmatici.
Surfování, tenis, rybaření.
Co si víc přát? Možná malý výlet za romantikou do blízké Verony, kde se odehrával Shakespearův příběh velké lásky Romea a Julie. Nebo výlet s dětmi do blízkého Gardalandu, italské verze Disneylandu, který je velkou atrakcí regionu.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu