Informace

Uprostřed údolí, obklopena rozlehlými loukami a starými statky, leží ve výšce 1500 m nad mořem největší obec údolí Schnalstal Unser Frau. Na skále nad obcí ční poutní kostel. Podle mýtů zde našli Poutníci sochu Panny Marie, v r. 1304, a je tedy nejstarším poutním místem v Tirolsku. Kostel vypovídá o důležitosti obce jako křižovatky středověku. Obchodní cesta z údolí Oetztal do Schnalstal byla nejkratším severojižním spojením z Augsburgu, a také zastávkou Poutníků na Jakubské cestě do Santiaga de Compostela ve Španělsku (viz Santiago de Compostela). Mušle - znamení Poutníků - na kabátech poutníků, do kterých byla procesí oděna, k poctě Boží matky (15. srpna), se dodnes zachovaly. Jen kousek od kostela se nachází Archeologický PArc Schnals s prohlídkou místa nálezu ledového muže - Oetziho. Nález z roku 1991 přinesl mnoho nových poznatků o životě z mladší doby kamenné.
Vernagt am See leží ve výšce 1700 m nad mořem. Neležel ale vždy u jezera. Teprve v 50-tých letech minulého století byla 65-metrová přehradní zatravněná zeď zastavěna. Také prastaré statky, které kdysy stávaly na loukách údolí, zmizely pod hladinou jezera. Na jaře, při malém množství vody, vyčnívá věž kostela z hladiny jezera. V létě a na podzim se zdejší nádherná příroda a třítisícovky odráží v hladiny jezera. Od bílých vrcholků až po sytě zelenou křišťálovou barvu vody jezera. Okolo jezera vede pohodlná cesta, okolo 700 let starých statků, až k obci Kurzras. Nachází se zde nejvýše položený statek Finailhof 1952 m, který produkoval obilí až do r. 1950. Kdo chce jít po stopách Ledového muže Oetziho, může se přidat na "Archeologickou cestu" z Vernagtu údolím Tisen, přes Similaunhütte ve výšce 3000 m až k místu naleziště Ledového muže. Ve Vernagtu se točí 2x ročně vše kolem ovcí. Jsou převáděny uprostřed června z Vernagtu přes horský hřeben do Oetztalu, k rozlehlým loukám, odkud se opět vydávají v půlce září v tisících zpět do Vernagtu, a tato událost se stává velkou oslavou...


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu