Tourismusverband - SALZBURGER SAALACHTAL

M-hodnocení0,0

  • Udělené hodnocení: 0

0 hodnocení

Lanovky LOFER - klikněte zde

ÚDOLÍ SALCBURSKÉHO SAALACHTALU - SALZB. SAALACHTAL
příroda která dojímá, divoká voda a tiché vrcholy hor.


V Salzburger Saalachtalu paní příroda inscenovala výjimečné krásy a zážitky, divoké soutěsky, výrazné vrcholy hor, prudké potoky a jeskyně. Nejvíce dojmů poskytuje soutěska Lamprechtshöhle, která je s 35 km délky největší průchozí jeskyní. Také Vorderkaserklamm má co nabídnout, zejména zážitková je orchideová stezka. Seisenbergklamm tvoří malebný vstup do národního parku Weißbach a na Saalach–Triftsteig vstupní stezky, do čertovské soutěsky, budete kráčet po stopách dřevorubců.
Výchozími místy pro objevení těchto krás jsou: Lofer se svým historickým náměstím (Marktplatz), Unken s tradičním Kalchofengut, St. Martin se selským středem obce a Weißbach - střed národního parku.
V Loferu si přijdou na své i milovníci prudké vody. Od 2. do 4. června se na řece Saalbach koná kanoistický závod ve vodním slalomu.
Také obyčeje a tradice jsou zde velmi ceněny. Ohromný dojem na Vás udělají kroje členů spolku Saalachtalu, Salcburska i přilehlého Bavorska. Nejvíce jich uvidíte při slavnosti Almabtrieb - svodu hospodářských zvířat z pastvin a salaší, v St. Martinu vždy kolem 3. září. Součástí je velký Handwerksmarkt - trh uměleckých řemesel. 4. září se koná Bauernherbstfest - selský trh v Loferu – Scheffsnoth včetně kulinářských specialit. 10. září se koná v centru Loferu na Marktstrasse Schmankerl-Fest - slavnost gurmánů

SALZBURGER SAALACHTAL: útulné, pohostinné a cen. výhodné údolí
Lofer, Unken, St. Martin a Weißbach: malebná místa, která leží hned za hranicemi Bavorska a Tyrolska. Dojem dělají vápencové masivy Steinernen Meeres (kamenného moře), Lofererských a Leogangských Steinberge (kammených hor) jakož i Reiter Alpe, které tvoří jedinečnou kulisu zejména pro zimní zážitky. Stranou masového turismu zde objevíte původní region, kde se začínalo v Rakousku-Uhersku se zimními sporty. K načerpání sil ho užívají sportovci, romantici, fandové nordic walkingu, wellnesu i alpinismu. Salcburské údolí Saalachtal je vzdálené jen 50 km od jezera Chiemsee (D) a velice dobře dostupné po dálnici z Mnichova i Salzburku.

Jistota sněhu a rodinná pohoda
Dvě lyžařské oblasti Loferer Alm (více o oblasti na Lanovky LOFER - klikněte zde) a Unken-Heutal, nabízejí nádherné výhledy na horské štíty vápencových masivů okolních hor i okolní lesy. Je zde celkem 60 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Unken-Heutal (až 1776 m) má 14 km sjezdovek, 3 vleky a je ideální pro rodiny s dětmi.
Na Winklmoosalm a Wildalmschneid naleznete dlouhé a lavin prosté freeride úseky, od března hojně navštěvované milovníky firnu, bežek a vysokohorského slunce.
„Licenci na lyže“ můžete získat od čtyř lyžařských škol. Horští profíci využijí i další radosti na sněhu. Od putování ve sněžnicích, sáňkování, snowrafting, tubing až po stavění sněhových skulptur a iglú. Všechny tyto zimní aktivity nabírají v Saalachtalu na oblíbenosti.

Týdenní a večerní programy: více zimy a více legrace
Stranou sjezdovek nabízí Salzburger Saalachtal svým hostům program na celý týden:
od putování ve sněžnicích přes noční jízdy na běžkách se zábavným programem, magickou ohňovou nocí – Magic Night of Fire až po Aprés Ski-Parties či Skilehrer-Soireé (večer lyžařských instruktorů). Pro děti jsou pořádány pravidelné dětské olympiády a dračí tanec.
I bez animací patří Salzburger Saalachtal k vícestranným údolím Rakouska. Vedle běžkařů, nordic walkerů a putování ve sněžnicích leží zde především velkolepý revír pro pěší turistiku. Zdatní sportovci i jedinci, v dobré kondici, se stoupacími železy na obuvi a s cepínem v ruce zkoušejí slézat při Eiskletter-Tour zamrzlé vodopády. Společná zimní zábava je i při četných nočních aktivitách: sáňkování, bruslení, lední metaná.
Zahřátí je pak doporučováno ve wellnes oázách, saunách, vodních světech, při terapiích, masážích nebo bahenních koupelích. Také je lákavá návštěva četných chat a hospůdek s punčem, svařeným vínem, sýrovými noky a další nabídkou místních specialit.

Salzburger Saalachtal Tourismus
Direktor Bern Siorpaes
A - 5090 Lofer 310
Telefon: +43 6588 8321
Fax: +43 6588 7464
Mail:
info@lofer.com
info & Online rezervace:
www.lofer.com nebo
www.salzburger-saalachtal.info

Albert Höfer (Albert)
  • aktualizace: 30.12.2011
  • vloženo: 29.12.2011

poslat podnět redaktorovi


Mapa


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu