Informace

Rozloha 12 648 km2, 600 000 obyvatel, hl. město: Innsbruck

Tyrolsko (Tirol) se skládá ze dvou zcela odlišných celků, Severních a Východních Tyrol. Hlavními městy jsou Innsbruck (Severní) a Lienz (Východní). Je to jedna z nejnavštěvovanějších spolkových republik vůbec, především díky četným přírodním krásám, ale i tradičnímu folklóru. Tyroly jsou ve světě proslulé jako kraj, ve kterém se dá strávit úžasná dovolená. V představách většiny lidí o této zemi dominují hory a lesy, alpinismus a zimní sporty (Zimní olympijské hry v roce 1964 a 1976), staré statky v krásné krajině a pestré lidové zvyky.
Podobně jako v Salcbursku, i Tyroly jsou zemědělsky využívány především k pěstování brambor a obilovin, výše položené louky jsou ideálními místy pro chov skotu. Bohatý říční systém nechal vzniknout mnoha hydroelektrárnám, které zásobují energií nejen Tyrolsko, ale i sousední země.
Turistické aktivity jsou zaměřeny především na horskou oblast, kde byla díky ideálním podmínkám vybudována mnohá kvalitní lyžařská střediska. Z nejznámějších zimních středisek jmenujme Kitzbühel či St. Johann im Tirol. V letních měsících je tato spolková země vyhledávána především díky bohatým podmínkám pro vysokohorskou turistiku. Tu navíc usnadňují a zpříjemňují všudypřítomné lanovky a možnost poměrně laciného, ale velmi pohodlného ubytování přímo vysoko v horách. Nejkrásnější značené cesty vedou napříč Stubaiskými, Ötzalskými, Kitzbühelskými a Zillertalskými Alpami. Ve východním Tyrolsku jsou nejnavštěvovanější Lienzer Dolomiten. Dovršením dokonalé nabídky sportovního vyžití je pět středisek letního ( celoročního lyžování na ledovci.
Samozřejmostí jsou i zde mnohé horské soutěsky, krásná údolí, horské vesničky, prudké horské potoky a říčky s mnohými vodopády a spousta jeskyní. Někdo odpočívá nicneděláním. Jiní ovšem využívají volný čas ke sportovní činnosti. Záleží jen na vás, jak se chcete rekreovat, protože Tyrolsko vám nabízí téměř vše.
Typický a světově věhlasný je zdejší folklór. Místní si na svých tradicích nesmírně zakládají. Charakteristické jsou zdejší melodie, v letních měsících se na zámku Ambras pravidelně koná festival staré hudby nebo Innsbrucké mezinárodní taneční léto. Mezi další akce které stojí za návštěvu patří například Tyrolský festival v Erlu.
A na čem si zde pochutnáte? Rozhodně na tyrolském gröschtlu, což je jídlo připravované na pánvi z brambor, cibule, hovězího masa a místní proslavené slaniny. Mimořádně dobré vám bude připadat v tradiční horské chatě po namáhavém výstupu.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

SPORT NENNER

SPORT NENNER

Vítejte, jsme potěšeni Vaší návštěvou i pobytem na zimní dovolené v našem regionu. Sport Nenner, k zpříjemnění Vašeho pobytu učiní vše co je jen možné. ... více info...

TUV Innsbruck & okolí

TUV Innsbruck & okolí

Top lyžařské oblasti Vás zvou do Olympijského lyžařského světa Innsbrucku.(Olympia SkiWorld Innsbruck) Devět lyžařských oblastí, kolem Innsbrucku, nabízí potěšení ze sjezdovek, kam Vás olympijský lyžařský ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu