Informace

Gerlos
Středisko Gerlos, ležící v Zillertalském údolí, se nachází v nadmořské výšce 1250 - 2500 m. V blízkosti najdeme i další tří areály Zell + Gerlos, Krimml/Konigsleiten - Wald a Hippach. Lanovkovým a sjezdovkovým propojením s Zillertalskou arénou a přes Wilde Krimml také s Zell am Ziller vzniklo lyžařské středisko nevídaných rozměrů.
Starosti o kvalitní lyžování a sáňkování zde rozhodně nemají prostor, protože je tato vesnička od prosince do velikonoc hluboko zasněžená. Ačkoliv sem každoročně za zimními sporty jezdí více než čtyřnásobek počtu stálých obyvatel, uchoval si Gerlos svůj původní charakter.
Sjezdovky jsou lehké až středně těžké. Ty těžší naleznete například na příkrém svahu do údolí Krummbachu. Naopak čas k prohlížení okolí najdete na sjezdovkách Wilde Krimmlem do Zellu. Snowboardisté pak neleznou mnoho atrakcí ve Funparku u lanovky Fussalm Express.
Dobře udržované stopy pro běžkaře se vinou podél Gerlosského potoku a Schönachtalským údolím. Pokročilejší sportovci si vyberou trasu do údolí Wildgerlostal nebo vysoko položenou stopu na Gerlosplatte.
Gerlos, se svou mnohostrannou nabídkou sportovních a volnočasových aktivit, je vhodný i pro nelyžaře. Mimořádně pěkné jsou možnosti pěší turistiky do blízkých údolí Schönachtal, Wildgerlostal či do Krummbachrast.


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu