Informace

Údolí Wipptal a přilehlá údolí leží mezi Innsbruckem a průsmykem Brenner a jsou skrytými klenoty Tyrolska. Bylo by škoda, při cestě na jih, po dálnici přes Brenner, minout a nenavštívit 5 půvabných vysokohorských údolí, která vedou až k ledovcům Stubajských a Zillertalských Alp. Udolí jsou rájem pro turistiku, cyklistiku i milovníky hor všech věkových kategorií. "Od Innsbrucku nahoru je stále krásněji, zde nemá smysl něco popisovat!", jak je citováno v cestovním deníku J. W. Goetheho z jeho cest do Itálie r. 1786, kdy se vždy na občerstvení zastavil ve Steinachu.
Jako na "WIPP" hosty na Vás čeká 500 km značených cest, 25 horských chat a salaší s občerstvením, nejstarší gotické fresky severních Tyrol, nejvýše položený klášter ve střední Evropě, maratón či Tirol-Speed-maratón, nejstarší dědický statek v německy hovořící oblasti, zařízení pro volný čas a fitness, 17 lanovek a vleků, noční lyžování- s nejdelší osvětlenou sjezdovkou Rakouska, přes 100 km tratí na běžky všech náročností, včetně vysokohorských a panoramatických tras, 14 přírodních sáňkařských drah včetně 1 osvětlené sáňkařské dráhy, zimní hala s kluzištěm, lední metaná, jízda v saních tažených koňmi, zdarma skibusy. V létě plavecký bazén, tenisové kurty, minigolf, hřiště na odbíjenou, horská kola, paragliding, nordic walking, vysokohorská turistika, tématická putování např. k pramenům či do světa ledovců. Starobylé salaše a slavnosti svodu krav do údolí k přezimování, zpívání na salaších, koncerty - nejznámější je tyrolský operetní adventní koncert a další činnosti.


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu