Informace

Údolí Pitztal s nejvyšším vrcholem Tyrolska - Wildspitze (3 772 m), která dominuje celému údolí, již dávno získalo legendární pověst vyhledávané prázdninové destinace. Celá oblast je 45 km dlouhá a najdete jí přibližně 60 km západně od Innsbrucku. Nové zážitky tu můžete hledat po celý rok, přestože mnoha lidmi je Pitztal považován pouze za lyžařské středisko. Jak v létě, tak v zimě je pro vás připraveno plně vybavené středisko, kde najdete hlavně sport, ale i zábavu, kulturu a odpočinek. Okouzlující příroda, romantické propasti a třítisícový velikáni, to jsou pojmy, které můžou vzít dech i vám. Mezi města a střediska, která souhrnný název zahrnuje, patří Jerzens, Wenns, Arzl, St. Leonhard, Imst, Hochzeiger a Rifflsee. Pokud se vydáte na svou dovolenou právě do údolí Pitztal, buďte připraveni na horské chaloupky i moderní sportovní komplexy. Kultura a atmosféra stále žije právě a především v oněch známých horských chalupách a statcích. Přímo zde poznáte tu pravou horskou atmosféru a srdečnost zdejších obyvatel. V každém ze zmíněných měst a středisek pak najdete od každého trochu. V zimním období jsou to doprovodné programy pro zdejší lyžaře, v letním období pak různé koncerty a festivaly. Jedním z nejkulturnějších míst je Imst, jehož historie sahá až do 8. století. Najdete tu nejen mnoho památek, svědčící o bohaté historii, ale hlavně známé tradiční slavnosti a průvody masek.
A chcete-li si za kulturou udělat výlet, zajeďte si určitě do nedalekého Innsbrucku. Město, kde se konaly zimní olympijské hry, vám nabídne přesně to co hledáte...kulturu, zábavu i historii.
A jste-li milovníci restaurací, barů, diskoték a klubů, tak i vy budete v Pitztal jako v ráji.
Pitztal a střediska, která spojuje jsou lákadlem pro zimní nadšence. A není se čemu divit...v nabídce jsou čtyři střediska, celoroční lyžování na Pitztalergletscher, speciální podzemní lanovka "Pitzexpres" spojující některé oblasti, nejvýše položená stanice v Rakousku (3 440 m) "Pitz-Panoramabahn", desítky lyžařských i běžeckých terénů a to vše na jednu společnou Pitz-regio-permanentku. To samozřejmě stále není všechno...v každé lyžařské oblasti je "něco" pro snowboardisty: na ledovci je snowboarder freestyle park, na Rifflsee snowboardfunpark a v lyžařském středisku Hochzeiger je k dispozici Halfpipe a funpark. V údolí je také 73 km upravovaných zimních cest. A aby toho nebylo málo večerní program si můžete zpestřit sáňkováním na 6 km dlouhé, osvětlené, přírodní dráze v Rifflsee.
Jak ovšem bylo zmíněno, vydat se do Pitztal v létě rozhodně není a nikdy nebylo chybou. Kromě překrásné přírody, vás tu čeká taková sportovní nabídka, že nebudete vědět kam dříve. Největším lákadlem je letní lyžování na ledovci, další zábava a dobrodružství se koná u stanice lanovek v Hoch Imst, kde čeká skutečná atrakce - 4 km dlouhý sjezd na speciálním vozítku. Roklí Imster Schlucht vede jedna z nejkrásnějších raftingových tras na území Alp a "Bungee Jump" z nejvyššího mostu pro pěší v Evropě (94 m) patří jistě k těm nejúžasnějším zážitkům. K výčtu sportovních možností jistě patří také mnoho kilometrů cyklotras, termální koupaliště, hřiště a kurty, park pro skateboard a in-liny s U-rampou a sportovní komplex s koupalištěm ve Wennsu...
Vydejte se do údolí Pitztal a hluboké sportovní zážitky vás jistě neminou.


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu