Informace

Ötztal představuje jeden z nejrozsáhlejších a také nejvýše položených lyžařských a turistických regionů celého Rakouska. Patří zároveň mezi oblasti s luxusní nabídkou služeb, ačkoli i v Ötztalu najdeme několik klidných míst.
Ten, kdo zabočí z údolí Inntal do nejdelšího údolí Tyrolska, po několika kilometrech jízdy už vytuší velkolepost tohoto prázdninového regionu. Najdeme zde přes 250 třítisícovek, nejvyšší horu Tyrolska - Wildspitze, největší ledovec s lyžařskou oblastí ve východních Alpách, nejvýše položenou vesnici s kostelíkem v Rakousku a největší osvětlený vodopád v zemi...to vše je domov legendárního "Ötzi" a je samo o sobě již velkou pozoruhodností.
Prázdninová střediska najdete již při vstupu do údolí. Jejich mimořádné přednosti je možno naprosto jednoduše rozdělit. Pravidlo zní: od začátku až doprostřed údolí najdete rodinný a lehce sportovní ráz, čím výš ovšem jdete, tím výraznější je sportovní scéna a dotek životního stylu. Po zakoupení místní Ötztal Card máte možnost využít četné turistické nabídky. Mimo jiné můžete jezdit zdarma veřejnými dopravními prostředky, spoustou lanovek až do výšky přes 3000 metrů, máte volný vstup do muzeí, dále pak do četných krytých bazénů a koupališť v celém regionu.
Oblast Ötztal se dělí na tři areály. Na začátku údolí leží malé středisko Oetz, dříve bývalo nejdůležitějším sídlem regionu, které je cenově příznivější než ostatní části údolí.
Z hlediska zimní turistiky je nejdůležitější areál Sölden-Hochsölden-Zwieselstein s ledovci Rettenbach a Tiefenbach a poněkud stranou položeným střediskem Vent. Tato lokalita se svou úrovní a rušným společenským životem vyrovná přepychovým místům jako Lech nebo Kitzbühel. Zároveň poskytuje velmi široký výběr sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti, což není samozřejmostí. Platí to však i o obou sousedních ledovcích, které umožňují letní lyžování. Vyhrnuté rukávy, sluneční brýle...taková je tady atmosféra lyžování v létě. A k tomu volné sjezdovky. Přes den v říši zimy, po skončení lyžování pak svět rozkvetlé jarní nebo letní přírody. Zvláštní postavení má již zmíněný Vent, obec položená na konci údolí ve výšce 1900 m mezi velikány Wildspitze (3774 m) a Ramolkogel (3549 m), dříve to bylo hlavně horolezecké centrum, ale chybí zde nejtěžší sjezdovky a také drahé hotely, takže si ponechává svou jedinečnou příjemnou atmosféru. Sportovního lyžování si lze naopak užít v nejzazší části Ötztalu, ve střediscích Untergurgl-Obergurgl-Hochgurgl, z nichž poslední leží až ve výšce 2150 m pod průsmykem na rakousko-italské hranici. I tento areál láká hlavně finančně zajištěnou klientelu. Specialitou je zde například technicky jedinečná lanová dráha spojující kolmo Obegurgl a Hochgurgl nebo mimořádně obtížná sjezdová trať s boulemi Hohe Mut (Obergurgl).


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu