Informace

Kaiserwinkl je rekreační a sportovní středisko na rozhraní třech rakouských měst Kössen, Schwendt a Walchsee, ležící v Kitzbüheských Alpách Nachází se na rakousko-německých hranicích a z České republiky je vzdáleno přibližně 500 kilometrů. Hlavní dominantou je zdejší lyžařský areál, který také do celé oblasti láká každým rokem více a více turistů a sportovců. Užít si tu můžete samozřejmě i v létě a vaše návštěva nemusí být nutně zaměřena jen na sportovní zážitky. Užijete si tu i zábavu a poznáte ohromující krásu zdejších Alp.
Pokud jde o zdejší kulturu, poznejte život v alpských vesničkách a horských chalupách. Zábavu a kulturní vyžití najdete v již zmíněných městech (Kössen, Schwendt a Walchsee), která svým návštěvníkům nabízejí širokou nabídku zábavních služeb. Prohlédnout si můžete zdejší architekturu a památky, kterých sice není mnoho, ale těch několik stojí opravdu za to.
Zajděte do některého ze zdejších klubů a diskoték nebo divadel. Nabídka možností je opravdu veliká, ale hlavně lákavá. Lidé jsou zde rozhodně milí a příjemní. Pokud si svým programem nejste jisti, informace o všech kulturních a společenských akcích (stejně jako o památkách atd.) vám rádi podají ve zdejších informačních centrech.
Hlavní atrakcí je zde samozřejmě sport a to především v zimní sezóně od prosince do konce března. Najdete zde lyžařský areál, mezi jehož nesporné výhody patří kvalitní sjezdové podmínky, snadná dostupnost a nádherné panorama okolí. Tato lyžařská oblast nabízí přes 25 kilometrů zasněžených sjezdovek, 120 kilometrů běžkařských tratí a mnohá zařízení pro tradiční ale i netradiční zimní sporty. Na své si přijdou jak zkušení lyžaři, tak i úplní začátečníci, neboť terény jsou tu různorodé, od širokých modrých sjezdovek až po neupravované extrémní tratě. Středisko nabízí vše co k takovému zimnímu ráji neodmyslitelně patří, tedy lyžařské školy pro začátečníky lyžaře i snowboardisty, půjčovny zimního vybavení a horské chaty s občerstvením přímo u sjezdovek, odpočinek a zábavu i během lyžování. Nejste-li ubytováni přímo v centru oblasti, do lyžařského areálu vás zdarma dopraví skibusy.
Vyzkoušet si tu můžete i jiné sporty. Nabídka je opravdu bohatá...vyzkoušejte paragliding, rogala, jízdy na koních či si dojděte zabruslit. Zahrát si tu můžete samozřejmě squash, tenis,bowlint a odpočívat potom můžete v bazénu nebo sauně. Pokud vám nebudete přát počasí navštivte některé z mnoha zdejších solárií.
V létě (samozřejmě také zimě) doporučujeme vydat se na pěší tůru (možno i s průvodcem) po zdejší nádherné přírodě, vše je možno absolvovat i na kolech. Krása zdejší přírody vás doslova ohromí.
Co víc jen dodat? Kaiserwinkl je sportovním rájem a návštěvy v něm rozhodně nebudete litovat, naopak se vrátíte domů s nepřeberným množstvím nových zážitků...


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu