Informace

Této obci se v Rakousku říká "nejkrásnější květinová vesnička v Evropě? a jediný způsob, jak zjistit proč...je vyrazit tam...
Alpbachtal je vlastně celé údolí, které se nachází v Tyrolsku a to v nadmořské výšce 520-2100m. n. m. Na celkem malém území se zde prezentují tyrolské prázdninové vesničky uprostřed přírodní kulisy plné dobrodružství: krajina tyrolských jezer, brandenbergská propast a vápencové Alpy. Zdejší úžasná příroda vás doslova dostane a to hlavně od jara do podzimu. Jen si to představte: rozkvetlé louky, horské vrcholky a překrásně modrá jezera, to je Tyrolsko z první ruky.
Sportovních možností je zde opravdu mnoho i přesto, že toto středisko není klasickým rakouským zimním lyžařským střediskem. Zdejší svahy uspokojí spíše méně pokročilé lyžaře, pokud toužíte při své dovolené po opravdu kvalitním lyžařském zážitku, tak nejlepším kompromisem je nejbližší lyžařská oblast Zillertal, která se nachází přibližně 40 minut jízdy autem. Toto středisko je jedním z nejnavštěvovanějších v Rakousku, celé údolí tvoří arénu pro milovníky sjezdového lyžování i běžkaře. Lyžovat se zde dá i v létě na ledovci Zillertaler Gletscher.
A pro ty, kteří svou dovolenou chtějí strávit aktivně (v létě či zimě) nabízí kouzelná prázdninová oblast Alpbachtal mnoho možností, například nejteplejší jezera na koupání v Tyrolsku - Reintaler See, Krummsee, Reither See, která propůjčují celému regionu přezdívku "vana Tyrolska?. Ze zábavných a adrenalinových sportů je zde možnost využít paragliding, canyoning, rafting, kajak, turistiku po propastech, jízdu na koni , tenis, squash, plážový volejbal, jízdu na horském kole a cyklistiku vůbec nebo rybaření.
Zdejší údolí je stvořené pro rodinou rekreaci, k čemuž přispívá i výhodná nabídka tzv. Tirol Card - Erlebniscard (karta zážitků), která umožňuje po dobu sedmi dní neomezeně využívat zdejší lanovky Sonnwendjoch Kramsach, volný vstup k Reintaler See, do koupaliště Brixlegg, Reither See, do krytého bazénu Alpbach a na mnoho dalších akcí pořádaných v obou hlavních sezónách.
Ani kulturní zážitky v údolí Alpbach nepřijdou zkrátka. Velmi častým cílem návštěvníků se zde stává jediné město - Rattenberg, který vyvolává svými úzkými uličkami a zříceninou hradu dojem středověku. Dalším tipem na výlet je skanzen v Kramsach, kde na vás zaručeně dýchne selský život uplynulých staletí. Samozřejmě se zde nachází i mnoho muzeí, ty nejznámější jsou Tiroler Bauernhöfe Kramsach a zámek Matzen. Možnosti, jak si v Alpbachu užít dovolenou se sami nabízejí...i služby jsou na vysoké úrovni a lidé opravdu milí...stačí jen vyrazit.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu