Informace

Kulturní a historické centrum ostrova Unguja připomíná mediny na Arabském poloostrově nebo v severní Africe – je to kouzelný labyrint úzkých uliček, rušných bazarů a honosných arabských sídel. V tomto kosmopolitním městě můžete potkat Araby, Evropany, Indy, i Afričany. Zanzibar je městem kontrastů. V přístavu se na vlnách mezi moderními trajekty pohupují dřevěné plachetnice, ženy v tradičních šátcích s mobilem na uchu vedou za ruku děti v kšiltovkách a v starých sídlech můžete využít služeb internetové kavárny.

Větší část města vznikla v 19. století, kdy byl Stone Town nejdůležitějším obchodním centrem v západní části Indického oceánu. Tehdy tudy proudilo rozmanité zboží, především slonovina a otroci. Cely pro otroky jsou zde stále k vidění, stejně jako dva bývalé paláce (dnes muzea), ománská pevnost z počátku osmnáctého století, dvě katedrály, perské lázně a mnoho dalších zajímavých staveb. Město je pro návštěvníky lákavé samo o sobě, vhodné je také jako základna pro prohlídku zbytku ostrova.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu