Informace

Rekreační oblast Murau se rozkládá v jihozápadní části spolkové země Štýrsko na jižní straně alpského hřebenu. V zimním období nabízí svým návštěvníkům sedm lyžařských středisek - Kreischberg, Turracher Höhe, Lachtal, Grebenzen, Präbichl a Hohentauern. V letním období je pak Murau považováno za oázu klidu, jedinečné přírody a místem kulturních a komunikativních lidí, kteří pro své hosty připravují perfektní dovolenou. Příjezd do oblasti Murau je možný buď přes Linz nebo přes Vídeň a z Prahy je to něco kolem 550 kilometrů. Pokud se rozhodnete využít pohostinnosti zdejšího kraje, rozhodně budete spokojeni. Užijete si tu sportu, odpočinku a relaxace, ale hlavně budete uchváceni překrásnou přírodou zdejší části Alp.
Nejznámějšími městy a místy v regionu, kde se můžete oddávat kultuře a historii, jsou St. Georgen, St. Lorenzen, Murau, LaSnitz, Neumarkt, Oberwölz, Winklern, Lachtal, Krakauebene a Dürnstein. Každé z těchto měst nabízí svým návštěvníkům něco z kultury, historie a zábavy. Je toho opravdu hodně od zoologických zahrad přes muzea lidového umění a četné galerie po letní hudební a divadelní festivaly. Bavit se potom můžete ve všudypřítomných klubech, diskotékách, barech a restauracích. Specialitou, kterou musíte v této oblasti Rakouska ochutnat, je rozhodně zdejší jablečný závin či sálat s olejem z dýňových semínek a masem. Mimo to se tu vše točí kolem vína jménem Schilcher.
A pokud chcete poznat velkolepost Štýrské historie, vydejte se na výlet do Štýrského Hradce (Graz). Najdete tu neobvyklou kombinaci středověkého stavitelství, středomořského způsobu života a kultury. Z památek určitě nevynechejte Františkánské náměstí, zámek Eggenberg, Mauzoleum ( náhrobek císaře Ferdinarda II) nebo Hodinovou věž.
Potřebujete-li další rady, jak nejlépe využít dovolenou v této oblasti, obraťte se na informační centra (v každém městě i městečku). Tam dostanete vše co se týká kulturních akcí, turistických tras (včetně map) a samozřejmě sportu.
Sportem celá oblast přímo žije, a to po celý rok. V zimě je to samozřejmě především lyžování, které sem láká mnoho návštěvníků. A proč taky ne? Střediska pod společným názvem Murau pro milovníky zimních sportů připravila přes 150 kilometrů sjezdových tratí, 55 lanovek a vleků a okolo 250 kilometrů upravovaných běžeckých stop. Všechny sjezdové tratě najdete ve výšce od 800 m do 2200 m. Celá oblast je vhodná především pro rodinou rekreaci a najdete tu svahy všech obtížností. Vás i vaše děti tu naučí jezdit v některé z mnoha lyžařských i snowboardových škol. Odborní průvodci a instruktoři vás také provedou po hřebenech zdejších Alp či se vám pokusí vštípit alespoň základy horolezectví.
V letním období tu má tradici a dobré jméno turistika a cykloturistika. Ty v tomto regionu mají mnoho tváří - je možné zde vystoupit i na 2700 m vysoké vrcholy s jedinečným rozhledem, překrásné jsou túry kolem křišťálových jezer i nádherná alpská příroda všude kolem. Najdete tu více než 300 kilometrů tras pro horská kola. V údolích jsou značeny cyklostezky vhodné pro rodiny - známá je především cyklostezka Murradweg. Koupání je možné v jezerech Národního parku Grebenzen.
No řekněte... určitě vás to neláká ani trošku...Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu