Informace

Známé horskě městečko Schladming má bohaté dějiny, je obklopeno malebným okolím a je to středisko lyžařského regionu Dachstein Tauern. V 14. století se stalo svobodným královským městem a z té doby pochází také dochovaná městská brána a část hradeb. Ve starých městských domech jsou dnes pouliční kavárničky a prodejny, hospůdky a noční lokály.
Prvním propagátorem turistického ruchu v tomto kraji byl princ August von Sachsen-Coburg Gotha, který sem vozil své hosty. V dnešní době se městečko a jeho okolí vyznačují bohatou nabídkou provozování řady sportovních aktivit, mnoha kulturními akcemi a pořady v letní i zimní sezóně. Bazény, tenisové kurty a oblíbené golfové hřiště světoznámého herce Arnolda Schwarzeneggera se nalézají nedaleko turistického střediska. Na druhé straně kulturní léto ve Schladmingu nabízí koncerty klasické hudby a různé literární akce. Nedaleko od městečka je známé lyžařské středisko Planai - Hochwurzen, které je oblíbeným cílem lyžařů, ale také výletníků.
Při své dovelené zde můžete navštívit take např. : středověkou městskou bránu, starý lovecký zámek prince Augusta von Sachsen-Coburg Gotha, evangelický kostel s oltářem z roku 1570, katolický kostel z 1532. roku, starou poštu z 1808. roku, městské muzeum, obnovené štoly nedalekého Rohrmooského dolu, jezera Aich/Assach, Pichl/Mandling, Dachsteinský ledovec.


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu