Informace

Tato známá rekreační oblast rozkládající se na obou březích říčky Enns (Enže) pod jižním úpatími masivu Dachstein patří k nejoblíbenějším v celém Rakousku a rozhodně k nejvýznamnějším ve Štýrsku.
Oblast situovaná v nejzápadnější části spolkové země je z hlediska zimních sportů hojně navštěvovanou. A dovolená zde se stává pro návštěvníky především prestižní záležitostí. Skládá se z devíti lyžařských areálů, z nichž čtyři jsou propojeny houpačkou. Každé středisko po obou březích řeky si ovšem uchovalo svůj specifický charakter a profiluje se osobitou nabídkou.
Hlavním střediskem oblasti je bývalá hornická osada Schladming, v jejímž okolí se kříží desítky kilometrů středně i vysoce obtížných svahů v čele se slavnou závodní tratí Plana, končící až v samotném městě. Od roku 1982, kdy zde bylo pořádáno mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, má Schladming pověst jednoho z nejkvalitnějších letovisek v celém Rakousku. Pokud se vám bude toto město s hektickou atmosférou zdát příliš rušné, zkuste sousední oblast Haus im Ennstal. Poněkud menší kilometráž sjezdových tratí, zejména náročných, i kapacitu vleků (nikoli však ubytovacích zařízení) mají areály Reiteralm, Fageralm, Stoderzinken a Galsterbergalm, kde panuje skutečný, masovým turismem nerušený klid. Zvláštní místo v tomto regionu zaujímá oblast Ramsau s dachsteinským ledovcem a malým areálem celoročního lyžování. Tato část je však především známa rozsáhlou sítí upravovaných běžeckých stop, v celém regionu je jich přes 350 km, a vyhledávána k tréninku nejlepšími běžci z velké části Evropy.
I přes silnou konkurenci zimní sezóny je ta letní rozhodně velmi přitažlivá a skrývá mnohé možnosti. Již zmíněné romantické horské městečko Schladming s velmi bohatou historií nabízí svým návštěvníkům širokou nabídku služeb a možností vyžití. Je jen na vás, jestli se rozhodnete sportovat nebo jen tak relaxovat. Ve Schladmingu i okolí je množství značených turistických cest, vyhlídkových panoramatických stezek a samozřejmě i mnoho kilometrů cyklostezek. Pro milovníky golfu jsou zde hřiště s neuvěřitelnou atmosférou alpských vrcholků na pozadí. K vaší plné spokojenosti jsou zde připraveny i tenisové kurty, solária, koupaliště, restaurace s mezinárodní kuchyní. Relaxovat lze i na březích přírodních jezer a jezírek. Za návštěvu zde stojí Rohrmoos - Untertal, široce rozložená horská obec s rodinou atmosférou, nacházející se jižně nad Schladmingem.
V celé oblasti je k dispozici 22 000 lůžek pro hosty a jedna z nejlepších infrastruktur turistického ruchu v celém Rakousku. Lidé jsou zde srdeční a budou se snažit vám vaší dovolenou co možná nejvíce zpříjemnit. V případě problémů se nebojte obrátit na zdejší informační centra, která vám sdělí téměř cokoli od jízdních řádů přes teplotu vody v jezerech...cítíte tu vůni Alp...


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu