Informace

Ennstalské Alpy je jedno z nejatraktivnějších pohoří Severních vápencových Alp, na obou březích řeky Enns. Ennstalské Alpy se dělí na několik samostatných masivů: Haller Mauern na severu, Buchsteingruppe, Gesäuse, skupinu Reiting a Eisenerzer Alpen. Pro svou krásu obrovských vápencových stěn a mnoha soutěsek byla centrální část oblasti vyhlášena za Národní park Gesäuse. Nejvyšším vrcholem je Hochtor (2 369 m), nad obcí Gstatterboden s převýšením přes 1700 metrů.

Národní park Gesäuse (na ploše 11000 ha) - je rájem pro milovníky raftingu a kanoistiky - zahrnuje nejdivočejší úsek řeky Enns obklopené horskými masívy s mnoha neopakovatelnými vápencovými útvary. Díky svým různým nadmořským výškám zde najdete velmi odlišnou faunu a flóru. Horolezci a turisté si zde přijdou na své - jsou zde stovky kilometrů výborně značených turistických cest, horských chat, cyklistické trasy.
Obce: Admont, Hieflau, Johnsbach, Landl, St. Gallen, Weng.

V zimě: rodinné středisko Kaiserau (1100 - 1500m) - rodinné lyžařské středisko na náhorní plošině Kaiserau s nádhernou vyhlídkou (3 vleky, 7 km sjezdovek, noční lyžování, zasněžování, denní skipas EUR 17,00), sáňkování na 5km dlouhé přírodní dráze, zimní stezky, běžecké stopy.
Lyžařské středisko Schladming - Dachstein Tauern (745 -2700m) - lyžování v nár. parku Dachstein-Tauern na 167 km sjezdovek v moderních lyž. střediscích (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm).


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu