Informace

Zprvu může být Srbsko pro někoho nezajímavou „končinou“. Když se ale ohlédneme do minulosti, nadneseně můžeme říct, že po dlouhá staletí mělo hlavní slovo na balkánském poloostrově, že v podstatě díky němu vypukla první světová válka a rozpadla se Jugoslávie.

Z dnešního hlediska je Srbsko autonomní a největší zemí Balkánu, s odkazem k minulosti nutno dodat – demokratickou zemí. Proč sem zavítat? Přestože Srbsko nemá největší turistické lákadlo- moře, nabízí návštěvníkům mnoho k vidění a zažití. Hlavní město Bělehrad vás přes den okouzlí svoji architekturou, navečer výbornými restauracemi a noc protančíte ve vyhlášených klubech této pulzující metropole. Čerstvý vzduch pak nadýcháte v národním parku Fruška Gora nebo na sjezdovce v Kopaoniku. V létě se osvěžíte v jezerní oblasti Palić. Nemluvě o zážitku z hudebního festivalu EXIT, který se koná každé léto v Novém Sadu v neobvyklém prostředí Petrovaradinské pevnosti.



Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu