Informace

Ať to člověk bere z jaké chce stránky, jedno se Pieninám nedá upřít – jsou prostě dechberoucí. Ne nadarmo to bylo právě tady, kde byl v roce 1932 vyhlášený vůbec první Mezinárodní přírodní park v Evropě.

Pieniny jsou součástí bradlového pásma, které se nachází na rozhraní vnitřních a vnějších Karpat. Pro turisty nejzajímavější je bezpochyby splavování 9 km dlouhého Průlomu Dunajce. Pluje se na jakýchsi speciálních vorech, kterým se říká pltě. Výhledy z vody na masivy kolem jsou tak nádherné, že na ně nikdo dosmrti nezapomene. Pokud se v oblasti nacházíte, tohle si rozhodně nenechte ujít. Jestli se někdy mluvilo o ráji na zemi, bylo to pravděpodobně v souvislosti s Pieninami.

Nedaleko dnešního národního parku se nachází také muzeum Červený kláštor. Celá vesnice nabízí velice zachovalou folklorní architekturu – v nedaleké Spišské Staré Vsi se lze i ubytovat. Neodmítejte pozvání místních lidí, kteří jsou mimochodem velice vstřícní a milí, na skleničku. Většinou dostanete cosi, co je stejně ryzí jako jejich srdce – domácí pálenici ze všeho, co kolem roste. A věřte, je to lahoda.

Výlety po okolí vás mohou zavést až do Vysokých Tater, Strážek či Kežmaroku. Kamkoli vaše kroky ale povedou, budou nadšeně šlapat po tamních cestách. Pieniny jsou prostě místo, které oslní celé tělo i ducha.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu