Informace

Nízké Tatry jsou už podle svého názvu sice nižší než Tatry Vysoké, ale zase jsou mnohem rozsáhlejší. Táhnou se od západu na východ mezí nádhernými řekami Váhem a Hornem v délce 80 kilometrů a kdybychom se mohli nad ně vznést jako ptáci, možná by nám jejich velikost skutečně vyrazila dech. Takhle ale zůstává tento úhel skutečně pohledem pro bohy.

Stejně jako za jejich vyšším bratrem i do Nízkých Tater proudí davy turistů. Lákají je nejen vrcholky hor šplhajících k nebi stejně úpěnlivě jako se břečťan tulí k oknu svého chlebodárce, ale také husté lesy s množstvím vesele skotačící zvěře včetně rozvážných a – pozor – celkem i zákeřných medvědů. I proto v horách časem vznikla mnohá turistický středika, lanovky, vleky a autokempingy.

Nejvyššími horami Nízkých Tater jsou Ďumbier (2043) a Chopok (2024). Nízké Tatry jsou kromě svých vrcholů proslavené mnoha místy vysloveně svádějícími ke koupání (Černý Váh, Krpáčovo, Tále). Navíc je k tomu nutné připočítat fakt, že si tu vybere svá místa nejen náročný, ale i, řekněme, odpočinkový turista. Jedinou nevýhodou pro všechny je tak fakt, že stejný nápad jako oni - tedy vyjet si do Nízkých Tater – má vždycky ještě strašná spousta lidí. Takže v sezóně je nutné připravit se na to, že do opuštěné pustiny, kde vlci i medvědi dávají dobrou noc, zcela jistě nejedete.

V roce 1978 byly Nízké Tatry prohlášeny za národní park a od té doby tam platí poněkud přísnější pravidla provozu. Přesto jsou k turistům velice vstřícné. Stejně tak jako lidé, kteří v nich žijí.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu