Informace

Vysoké Tatry s nejvyšším vrcholem - Gerlachovský štít (2655m), 24km dlouhým horským hřebenem a 32 horskými údolími jsou právem označovány za nejmenší velehory světa. Překvapí Vás krásnou přírodou a jedinečností, kvůli které už po 100 let sem přijíždějí turisté z celého světa. Rozprostírá se zde nejstarší národní park na Slovensku - Tatranský národí park (TANAP), kde se již od r. 1949 usiluje o zachování fauny a flóry. Nadýchejte se zde osvěžujícího horského vzduchu, nechte se okouzlit nádhernými vyhlídkami, užijte si lyžování na svazích, upravených běžeckých tratích, sánkování či moderní zimní atrakce.
V létě krásné turistické trasy, trasy pro horská kola, náročné výstupy, letní provoz lanovek. Lanovka na Lomnický štít - 14-místná kabinová lanovka na Lomnický štít (2634m) s nezapomenutelnou vyhlídkou na zasněžené vrcholky, hluboké doliny, čarovným tichem a výbornou kávou v kavárně Dedo. Možnost ubytování v apartmáně.
Jen 7 km od lyžařských center leží městečko Velká Lomnice s golfovým areálem Black Stork (zimní provoz). Moderní wellness centra. Bowling.
Lyžařská střediska:
Štrbské Pleso 1360 - 1900m n/m - 4580 m sjezdovek, 10 km běžeckých tratí, svah Interski, ski servis, půjčovny, kursy.
Starý Smokovec 1015 - 1300m n/m - 4415m sjezdovek, uměle zasněžovaných, MaxWorld - lyž. škola pro děti, SnowTubing, Adventure Funtools - jízda na snowbike, skifox a sněžných skútrech, půjčovny, servis, osvětlená sáňkařská dráha 2,6km, nově pozemní lanovka ze Starého Smokovce na Hrebienok.
Tatranská Lomnica 905 - 2196m n/m - 7850m sjezdovek, nejprudší a nejvýše položená sjezdovka na Slovensku v Lomnickém sedle s freeride zónou, noční lyžování ve středisku Jamy, školy, půjčovny, ski servis, vysokohorské restaurace a kavárny v nadm. výšce až 1750 m, jedinečná visutá lanovka na Lomnický štít (druhý nejvyšší vrchol).
Liptovská Teplička 920 - 1150m n/m - 3600m sjezdovek, zasněžování, nejdelší sjezdovka FIS, dětský vlek, škola, půjčovny, ski serivs, restaurace s terasou, výborné běžecké stopy, ledová plocha.
Lopušná dolina - Lučivná 750 - 1024m n/m - 6400m sjezdovek, jen 2 km od Svitu a 11 km od Popradu, běžecké tratě, snowboardové trasy, snowtubing, půjčovny, sněžné skútry, restaurace.
Výlety:
Poprad - se zajímavým náměstím sv. Egídia a kostelem s nástěnnými malbami. Spišská Sobota s architektonickými skvosty, historickým jádrem a kostelem sv. Juraja.
Kežmarok - historické jádro s typickými dvoupodlažními domy, renesanční radnicí, bazilikou sv. Kříže, zvonicí ze 16. stol., dřevěným kostelem či hradem.
Levoča - nejvyhledávanější historické město ve Spiši s kostelem sv. Jakuba s nejvyšším gotickým oltářem, renesanční radnicí, Spišským muzeem.
Spišská kapitula a Spišský hrad - historické skvosty Slovenska, Spišský hrad zapsaný v Seznamu památek UNESCO a patří k nejrozsáhlejším komplexům v Evropě. Spišská kapitula s bazilikou sv. Martina, sídlem biskupa.
Vynikající místní speciality v kolibách, bryndzové pirohy či halušky.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu