Informace

Vydáte-li se na tento překrásný ostrov, již plavba tam ve vás může vyvolávat dramatické pocity. Proplouvající lodě odedávna musely překonávat úžiny se skalnatými útesy. Není to ale pouze příroda, která láká turisty do těchto končin. Po všechny časy byla Sicílie cílem dobyvatelů. Naštěstí pro nás, protože po sobě na ostrově zanechali pestré a bohaté kulturní dědictví. Stejně jako např. Neapol si i Sicílie udržuje svou svébytnou atmosféru a ojedinělost ve srovnání se zbytkem Itálie a celé Evropy.

Navzdory její velikosti se zde určitě nebudete nudit. Vybrat si můžete z široké nabídky - přírodní atrakce v podobě hornatého vnitrozemí, kterému vládne sopka Etna; rušné hlavní město Palermo vystavěné v duchu normanské architektury s barokními kostely; kdysi nejvýznamnější řecké město Syrakusy, anebo působivá netradiční letoviska Taormina a Katánie, která byla postavena z místního nejhojnějšího materiálu - lávy. V okolí města Ragusa naleznete skupinu barokních měst, Údolí chrámů u města Agrigento nelze vynechat, a čas určitě bude i na malebné horské městečko Enna ve vnitrozemí ostrova. Pokud by chtěl člověk Sicílii doopravdy důkladně procestovat měl by počítat s několika týdny.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu