Informace

Seychely – to je ráj na Zemi. Nejeden návštěvník slavných ostrovů by toto tvrzení podepsal vlastní krví. Tato republika, nezávislý člen Commonwealthu od roku 1976, je skutečně nádherné a klidné místo pro idylickou dovolenou. Historicky je tu znatelný vliv francouzské a anglické kultury, protože ostrovy byly v minulosti kolonií těchto velmocí. Novodobá seychelská vláda přijala taková opatření, aby zde turisté i příroda měli klid. Kapacity turistických oblastí jsou proto zákonem omezené, nesmí se tady stavět budovy vyšší než místní palmy.

Souostroví Seychely leží v Indickém oceánu na východ od Afriky. Rozkládají se na 115 ostrovech, z nichž 41 patří mezi nejstarší žulové ostrovy světa, ostatní jsou mladší korálové atoly.

Největším ostrovem je Mahé, kde je mezinárodní letiště a kde také žije většina obyvatelstva. Na Mahé je také hlavní město Seychel – Victoria. Ostrovy se rozlišují na vnitřní, které leží kolem Mahé, a vnější, které jsou vzdálenější, často neobydlené, s panenskou přírodou a endemickými druhy fauny i flory. Známé jsou palmy Coco de Mer, jejichž plody, připomínající ženský klín, jsou považovány za další znak Ráje. Na dvou místech tu žije želva obrovská. Oblast Valle de Mai a ostrov Aldabra jsou díky tomu na seznamu světového kulturního dědictví Unesco.

Vedle Mahé jsou turisty nejvíce vyhledávané velké ostrovy Praslin a La Digue. Většina ostatních ostrovů nemá ubytovací kapacity. Seychelly jsou zhmotněným rájem na zemi – nádherné pláže, panenská příroda a bohatý podmořský život z nich činí jednu z nejluxusnějších turistických destinací, kterou vyhledávají např. bohatí podnikatelé či hollywoodské hvězdy.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu