Informace

Salzburský sportovní svět, jak se této oblasti často říká, vznikl spojením hned několika exkluzivních lyžařských středisek. Největší lyžařská oblast v Rakousku propojila lyžařské houpačky třech údolí Flachau - Wagrain - Sv. Johann - Alpendorf s lyžařským rájem Zauchensee - Flachuwinkel - Kleinarl, s oblastí kolem Radstadt - Altenmarkt a Filzmoos - Neuberg ( a využít lze i vleky v Ebenu). Jen při výčtu všech měst v oblasti je dostatečně jasné, že se opravdu nacházíte v zimním prázdninovém, lyžařském ráji. Spokojeni zde budou zaručeně všichni od milovníků sportu přes nadšené turisty až po obdivovatele kultury. Každé středisko samostatně či všechny dohromady nabízejí zábavu, sport a odpočinek v nejkrásnějších částech rakouských hor.
Celá oblast se nachází necelých 60 km od Salzburku - města Mozarta a hudebních festivalů. To je také jedním z našich tipů. Vypravit se na výlet do Salzburku nebude žádným problémem. Obdivovat tu můžete třeba pevnost Hohensazburg či Mozartův rodný dům. Turisté jsou zde lákáni také množstvím hudebních festivalů.
Ale také přímo v každém z lyžařských městeček najdete z kultury alespoň kousek. Například rodný dům dvojnásobného olympijského vítěze Hermanna Maiera nebo historické malé městečko. A ve všech poznáte atmosféru horských a selských stavení. K dispozici a zábavě poslouží nespočet diskoték, barů, klubů a restaurací. O podrobném programu pořádaných kulturních akcích v oblasti je nejlépe se informovat v některém z informačních center.
Sport, sport a zase sport, to je to co všechny bez rozdílu přivádí do Salzburského sportovního ráje. Přes všechny oblasti, které jsou tu sdruženy je jasné, že se nacházíte v naprosto unikátní lyžařské oblasti. Na jednu lyžařkou kartu tu můžete na lyžích či snowboardu sjezdit přes 350 kilometrů tratí. Sjezdovky jsou tu připraveny pro všechny, od úplných začátečníků ( ti mohou využít služeb zdejších lyžařských škol ) po četné sjezdovky pro ty nejnáročnější. V Altenmarktu jsou také každoročně pořádány závody světového i evropského poháru ve sjezdovém lyžování, stejně jako soutěže ve freestylu a snowboardové závody. Speciálně pro snowboardisty jsou připraveny funparky s halfpipe ve Flachau a Radstadtu, Sv. Johannu a na Mosskopfu. Z další zábavy a sportu tu najdete trať pro boardingcross, sjezdové tratě s umělým osvětlením, sáňkařské dráhy ve Sv. Johannu a Filzmoosu, sněhové bary, zábavné večery na horských chatách, vodní svět Amadé ve Wagrainu. Také milovníci klasického lyžování budou nadšeni 250 kilometry tratí všech obtížností. Z toho 41 kilometrů je vysokohorkých a jsou upravovány i v jarních měsících. Pro zimní turistiku je přichystáno 240 kilometrů zimních cest a výpravy na sněžnicích v Radstadtu nebo Filzmoosu. Přímo v Altenmarku pak najdete sportovní areál s plaveckým bazénem a saunou.
To stále ještě není všechno...Nezapomeňte, že hory jsou nejkrásnější zelené a vydejte se do sportovního světa v létě. Budete překvapeni, kolik sportovních a kulturních zážitků je tu ještě přichystáno. Jen ve zkratce 400km tratí pro horská kola, bazén, tenisové a squashové kurty, minigolf a minimálně dvě luxusní golfová hřiště a k tomu všemu ještě vyhřívané alpské koupaliště s tobogánem. A to nezmiňujeme nádhernou horskou přírodu. Teď už opravdu není proč váhat...


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu