Informace

Obertauern je horská obec uprostřed průsmyku Radstadtských Taur. Najdete ji na jihu Salcburska a v zimním období je také nazývána "sněžnou planetou". Díky výborným sněhovým podmínkám tu můžete užívat zimních radovánek od listopadu až do května. V létě je pak lákadlem množství nádherné přírody a snad nejkrásnější jezera na světě. Nejvýznamnějšími středisky v tomto koutu Salcburska jsou St. Michael, Mauerndorf, St. Margarethen, Obertauertn, Tweng a Untertauern. A právě tady se budou starat o vaše pohodlí, odpočinek a zábavu.
Pokud se budete chtít vydat právě do těchto končin Rakouska, z Prahy je to 490 kilometrů a z Brna přibližně 630 kilometrů. Tak není proč váhat, vydejte se za novými zážitky, sportem a úchvatnou přírodou.
Kulturu a atmosféru zdejšího kraje představují zdejší horské chaloupky a především místní srdeční obyvatelé. Ti se svým hostům snaží nabídnout jen to nejlepší. Přímo v Obertauern nenajdete sice žádné historické památky, ale pokud po nich přesto budete toužit, máme pro vás hned několik tipů. To pravé ořechové čeká v Mauterndorfu (necelých 20 kilometrů od Obertauern), kde najdete nejen krásný hrad, ale i nejstarší gotické fresky (1350) Salcburska. Dalším místem je i nedaleký Tamsweg, kde se nachází kostel sv. Leongarda. Ten se stal jedním z nejdůležitějších poutních míst Rakouska. Při cestě odtud na St. Michael najdete zámek Moosham, ukazující mučírnu, jež připomíná středověké procesy s čarodějnicemi, k nimž zde docházelo.
Každé město pak nabízí nespočet restaurací s tradiční i světovou kuchyní, bary, hospůdky, diskotéky a mnoho dalších klubů připravených na vaší návštěvu. O aktuálních kulturních akcích a doprovodných programech se dozvíte v každém ze zdejších informačních center.
Obertauern patří k nejmodernějším a nejvyhledávanějším rekreačním střediskům v Salcbursku. V návštěvnosti samozřejmě převládá zimní sezóna, ale ani v létě tu o nové zážitky není nouze.
Milovníci zimních sportů si tu opravdu přijdou na své. Heslem tohoto střediska je totiž "z postele rovnýma nohama na sjezdovku". Stanice lanovek a vleků jsou vzdáleny jen několik málo metrů od hotelů. Sportovci tak mají možnost pohodlně si připnout lyže nebo snowboard rovnou přede dveřmi svého hotelu, odrazit se a ihned odstartovat do perfektně vybaveného a důmyslnou sítí lanovek protkaného lyžařského cirkusu. K dispozici je přes 100 kilometrů sjezdových tratí a přinejmenším ještě jednou tolik kilometrů volného neupravovaného terénu. Největším zážitkem je tu prudký sjezd z vrcholu Gamsleitnerkaru. Nutno však podotknou, že náročný sjezd by měli podstoupit jen ti nejzdatnější lyžaři. Běžkaři si tu mohou dopřát okružní túru Taurami na perfektně upravovaných tratích o celkové délce 28 kilometrů. Pro ostatní jsou tu připraveny zimní vycházkové trasy, osvětlená tříkilometrová sáňkařská dráha či vyjížďky na koních.
V létě pak nezapomeňte vzít trekkingovou obuv či horská kola. Značené turistické trasy vedou vysokými horami i kolem přenádherných jezer. Máte-li strach vyrazit sami, najměte si odborného průvodce. Oddávat se tu můžete také koupání, golfu, jízdě na koních, tenisu či mnoha dalším sportům na přírodních i umělých sportovištích.
Už zbývá jen popřát vám dovolenou plnou odpočinku, ale hlavně spousty nových zážitků...


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu