Informace

Njasviž je jedno z vůbec nejstarších měst v zemi. Poprvé se o něm kroniky zmiňují ve 13. století, chvíle své největší slávy ale zažil ve století 16. Posléze ovšem přišla černá léta naplněná různými živelnými i lidskými pohromami a Njasviž jako by zmizel z mapy Běloruska. Dnes se tak vrátil jen díky jakémusi skanzenu, který se v něm dá najít. Jeho základ tvoří malované dřevěné chalupy a domky ze 16. století. Nádherná je také Slutská brána, a Polský katolický kostel – obě tyto památky se kloní baroku. Nad kostelem se rozvážně kýve Radziwillův palác navržený italským architektem Bernardonim v 16. století. Ten hostí sanatorium pro kardiaky a neurotiky.

Jen kousek od Njasviže stojí také Mirský zámek, který se usídlil v srdcích Bělorusů stejně pevně jako na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Není sice moc velký, ale o to zajímavější. Postaven byl v 16. století a je typickým příkladem tehdejší běloruské architektury, která je stejně originální jako zajímavá. Jeho poznávacím znamením je jasná červená barva a umístění na břehu rybníka. Ano, naše Červená Lhota má zjevně bratříčka. Zkuste si je porovnat sami....


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu