Informace

Městečko Maria Alm je jedním z méně nápadných rekreačních středisek, což mu ovšem neubírá nic z jeho ohromující krásy. Leží poblíž Hochkönigu, který tvoří celému regionu impozantní kulisu a dal vlastně jméno celé této oblasti. Ta spojuje právě Maria Alm, Dienten a Mühlbach s menšími středisky Alberg/Langeck a Natrun. Toto vše jsou tedy především zimní lyžařská střediska, to ale neznamená, že by jste se sem neměli vydávat v létě či mezi hlavními sezónami. Celá oblast vám může nabídnout zábavu, sport i kulturu po celý rok.
Sport je tu samozřejmě hlavním lákadlem, a tak si zde můžete dopřát opravdu kvalitní sportovní zážitky.
Málokterý lyžařský region v Rakousku je dosud tak málo vytížen navzdory velké rozloze, nízkým cenám a vysoce kvalitním službám, což návštěvníkům nabízí především komfort a klid si svou dovolenou opravdu užít. Nachází se zde jedna z nejmodernějších lyžařských houpaček, která spojuje již zmíněná jednotlivá střediska Maria Alm, Dienten a Mühlbach, jež jsou od sebe vzdálena čtyři desítky kilometrů. Samosebou na celém území platí jediný skipas, což už samo o sobě zajišťuje obrovské možnosti. Pokud se rozhodnete sjezdit celý region za jeden jediný den, tak máte opravdu co dělat a mám pocit, že stejně nestihnete projet opravdu vše. Připravte se na pět překrásných údolí které budete muset překonat...opravdu není důvod spěchat. Lyžování je zde nejen překvapivě kvalitní, ale i panoramata jsou strhující a díky opravdu nízké návštěvnosti máte čas si vše dokonale vychutnat. Nesmíme zapomenout, že i atmosféra v idylických horských chatičkách je úžasná a během dne vám tu zdejší delikatesy umocní sportovní zážitky.
Pro všechny lyžaře je zde denně upravováno 150km tratí a vozit se můžete něco málo přes čtyřiceti lanovkami. Zapomenuto tu samozřejmě není ani na běžkaře, ti se můžou proběhnout bezmála po 20km upravovaných tratích. Zimním sportům se zde prostě daří. Můžete lyžovat, bobovat, běžkařit nebo jezdit na snowboardu, vždy si tu najdete to své. Zdejší raritou je první lyžařský můstek z roku 1922. Kde člověk poprvé v roce 1936 zdolal 100 metrovou hranici.
A to co v zimě pokrývá sníh je v létě připraveno pro turistiku a cykloturistiku. V obou případech vás uchvátí nádherná příroda. Máte-li strach vyrážet na horské tůry sami, rádi vás doprovodí zdejší kvalifikovaní průvodci. Mapy a letáky s odbornými radami vám ochotně dají v každém z mnoha zdejších turistických center, kde pro vás mohou zařídit například již zmíněné průvodce a instruktory. Není problém si zde zajistit projížďky na koních, půjčení horských kol či zamluvení tenisového kurtu.
Největším vaším problémem bude nezamilovat se do tohoto regionu hned na první pohled...pokud jednou odoláte, věřte, že se do Maria Alm a celého regionu budete rádi a často vracet.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu