GASTEINERTAL- Bad Gastein, Bad Hofgastein & Dorfgastein

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnocení

Informace

Gasteinské údolí patří spolu se svými třemi lyžařskými středisky Bad Gasteinem, Bad Hofgasteinem a Dorfgasteinem k největším a nejkrásnějším lyžařským a rekreačním oblastem Salcburska. Kromě lyžování však oblast svým hostům nabízí ještě mnohem víc. Budete se tu bavit, sportovat a hlavně odpočívat...mají tu totiž něco, co vás dostane. Nebudeme přeskakovat a zkusíme si tuto oblast malinko přiblížit. Kromě již zmíněných středisek k oblasti patří i město Böckstein, které sice přímo nepatří k žádnému ze sportovních středisek, o to víc jsou zde lidé srdeční a postarají se o vaši plnou spokojenost. Celý tento region najdete v jižním Salcbursku a je to vyhlášený lázeňský ráj.
Zdejší atmosféru a kulturu nejlépe poznáte v městečku Böckstein, které je plné horských stavení a lidového umění. Navštivte třeba zdejší muzeum s ukázkami lidové tvořivosti, zaměřené i na historii celé oblasti. Ta sáhá až do dávné minulosti. Avšak region se proslavil až na přelomu 18. a 19.století, kdy si tu arcivévoda Ferdinand dal postavit dům Meran, a dal tak místu punc šlechtického letoviska. Dnes tu jsou termální lázně se všemi možnými terapeutickými metodami a celkem sedmnácti termálními prameny. O zábavu tu tedy nebude nouze. V každém z lyžařských středisek jsou k dispozici rozličné diskotéky, bary, kluby a restaurace kde ze zdejší kultury můžete čerpat až do rána.
Nemluvit o zdejších sportovních možnostech by byl hřích. Proto vám představujeme oblast, která svým zimním návštěvníkům nabízí přes 48 lanovek a vleků, které vás vyvezou na nejkrásnější sjezdovky snad vůbec. Dolů pak můžete frčet celkem po 200 kilometrech upravovaných sjezdových tratích všech obtížností. Najdete tu vše co k lyžařskému ráji patří, trasy pro klasické lyžování, zimní turistické trasy, zábavné funparky pro snowboardisty. A kdo se ještě nenabažil carvingových a klasických oblouků, ten se může hluboko do noci oddávat požitkům z lyžování při umělém osvětlení v Bad Gasteinu.
Umíte si představit romantičtější způsob, jak prozkoumat okolí, než je projížďka v saních tažených koňským spřežením. Komu by se tento způsob zimy zdál příliš pohodlný, ten si může nazout sněžnice a vydat se na průzkumnou výpravu do zimní pohádky. Dobrodružné povahy si přijdou na své při lezení na zledovatělé skalní stěny nebo se mohou vydat za doprovodu zkušených horských vůdců do monumentálního světa ledu a sněhu. A co může byt krásnějšího než si po náročném lyžařském (sportovním) dní uvolnit unavené tělo v blahodárné teplé termální vodě? V nových lázních "Gastein" (zahájení provozu o Vánocích 2003) si budete moci odpočinout a uvolnit se za pomoci nejmodernějších relaxačních metod a to na ploše přes 12000 čtverečních metrů. V komplexu se nachází šest zázračných světů zdraví a krásy, které zprostředkují zcela novou dimenzi odpočinku, uvolnění a regenerace.
V Gasteinském údolí má zima mnoho podob a stejně tak i jeho střediska zimních sportů. Nenechte se tedy přemlouvat...tři střediska - tři charaktery. Vyberte si ten, který Vám sedne...


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu