Informace

V údolí obklopeném třítisícovkami Národního parku Hohe Tauern leží Europa SportRegion, se svým jedinečným jezerem s kvalitní pitnou vodou Zeller See pod jednou z nejkrásnějších vyhlídkových hor Rakouska - Schmittenhöhe, ze které se rozprostírá pohled na celé pohoří Hohe Tauern a horské městečko Zell am See a malebnou horskou vesničku Kaprun. Tato oblast je jako stvořena pro dovolenou, ať již pro jednotlivce či rodiny. Je známa svou široukou nabídkou aktivního odpočinku: 80 turistických horských tras s lezeckými stezkami pro náročné i méně náročné výstupy s použitím lanovek - až do výšky 3.200 m na horu Kitzsteinhorn s výhledem na 30 třítisícovek, a především impozantní Großglockner. Ráj je zde především pro horská kola (1200 km cyklistických tras), v Kaprunu se konalo první mistrovství světa na horských kolech. Pro milovníky vodních sportů jsou rájem jezera a koupaliště v Zell am See i Kaprunu, můžete zde provozovat kanoistiku či rafting v doprovodu zkušených průvodců na divokých řekách Salzach a Saalach. Golfistům slouží vyhlášená špičková golfová hřiště na úbočí hor Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn, hra s nádhernou kulisou hor na 18 jamkách. Dalších 8 golfových hřiště je v dosahu 1 hodiny jízdy autem. Pro lyžaře jsou v Kaprunu, na ledovci Kitzsteinhorn připraveny upravené sjezdovky s nejmodernějšími lanovkami a vleky, celoroční ledovcové lyžování s mnoha Aprés-Ski. Ski-bus Vás zaveze z Kaprunu i Zell am See až ke stanici Kitzsteinhornbahn.
Pro celou oblast je možno zakoupit SalzburgerLand Card platnou pro více než 190 pamětihodností, zajímavostí, koupališť, lanovek, turistických akcí za velmi výhodných podmínek.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu