Informace

Region Národního parku Saské Švýcarsko
Saské Švýcarsko (Sächsische Schweiz) se nachází v německé části oblasti Labské pískovce a rozkládá se na obou březích řeky Labe po proudu do Drážďan. Jméno Saské Švýcarsko vzniklo v 18. století a vrací ke dvěma švýcarský umělcům Adrianu Zinggu a Antonu Graffu, kterým tato oblast velmi připomínala jejich domov. Na české straně je oblast Labských pískovců pojmenována České Švýcarsko. Východně leží Saské Švýcarsko v Lužickém pohoří a západně v Krušných horách.
V roce 1990 byla ještě před sjednocením Německa vytvořena chráněná krajina s jedinečným přírorodním charakterem pohoří. Plocha 93 km2 zahrnuje dvě odlišné oblasti: na západě oblast mezi Stadt Wehlen a městem Prossen, na východě oblast mezi Schrammsteinem a německo-českými hranicemi. Nejvyšším místem na německé straně je Große Zschirnstein s 560 m.n.m., na české straně je to Děčínský Sněžník (Hohe Schneeberg) s 726 m. Kromě 300 km turistických tras je zde možnost skalního horolezectví s přespáním ve skalních jeskyních (tzv. boofen).


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu