Informace

Lázeňské město Oberwiesenthal je nejvýše položeným městem Německa (914 m.m.) a Saska - zimní středisko č. 1, saský "St. Moritz", na úpatí hory Fichtelberg (1215 m). Město leží přímo na sasko-české hranici (hr. přechod Boží Dar). V době rozkvětu hornictví se usídlil v této oblasti velký počet hornícků, kteří zde pak založili: Unter- a Oberwiesenthal, aby se v r. 1921 spojili do jednoho lázeňského města Oberwiesenthal.
Město nabízí svým hostům mnoho zajímavého: nejstarší lanovku Německa, jízdů historickým poštovním kočárem, lanovku na Fichtelberg (Cranzahl - Oberwiesenthal), skokanské můstky Fichtelberg, 165 km turistických tras, cyklostezek a Nordic-Walking-cesty, letní bobovou dráhu, 7 vleků s umělým zasněžováním, 30 km běžeckých stop, 40 km zimních turistických tras, lyžařské a městské museum, mnoho kulturních akcí a slavností (Oberwiesenthálský lyžařský festival, Winterklassik na Fichtelbergu, Folk na Fichtelbergu, Slavnosti na tržišti (srpen).


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu