Informace

Sighişoara- Rodiště Vlada Tepese „Nabodávače“- alias Drákuly uhrane snad každého. Ponuré siluety cimbuří a špičatých věží navozují mystickou atmosféru. Je to v podstatě brána do Transylvánie, která svým starobylým rázem města tvoří oblíbenou zastávku turistů. Okolí lemují nízké kopce, pastviny a lesy, tradiční vesnice, kde si budete připadat jak ve středověkém filmu, stejně jako saské vesnice (např. Biertan a Viscri), kam se dostanete na kole, pěšky nebo autem.Yes, bus tours come in and out in summer, and even some visitors feel that a day's enough –but some days are better than others. Během komunistické éry tu společně s Mihai Eminescu Trust „přiložil ruku k dílu“ princ Charles, aby zachránil ničení venkovské architektury.www.mihaieminescutrust.org

Na konci července se tu pořádá týdenní festival středověkého umění, který se spíše než kulturními cíly vyznačuje divokou pijatykou.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu