Informace

Je a byl největším polským přístavem a právě díky bohatství plynoucímu z námořního obchodu město vyrostlo do nebývalé krásy. Nezávislý hanzovní stát byl v 16. století největší polským městem a současně i významným centrem na poli mezinárodního obchodu. Po staletí budované výstavné budovy padly za oběť nacistickému řádění během II. světové války, ale podobně jako Varšava byl střed města nebývalým úsilím znovu postaven do své původní krásy.

Obrovské loděnice se dostaly do středu zájmu v 80. letech 20. století, kvůli odborovému hnutí Solidarita, které pod vedením Lecha Walesy položilo základní kámen pádu celého komunistického bloku.

Pokud cestujete s dětmi, nenechte si ujít zdejší ZOO se speciální programem pro nejmenší. V takzvané kontaktní ZOO si děti mohou zvířátka pohladit a nakrmit. Pro starší juniory je připraven adrenalinový lanový park.

http://www.zoo.gd.pl/index.php?mod=article&aid=11


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu