Nationalpark HOHE TAUERN - Kals am Großglockner, Matrei, Prägraten, Virgen, Defereggental - St. Jakob

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnocení

Informace

Ferienregion Nationalpark Hohe Tauern, resp. Národní park Grossglockner - Grossvenediger, jak je tento region také nazýván, je rozlohou největší oblast ve Východním Tyrolsku. Rozkládá se jižně pod vrcholy Grossvenedigeru a Grossglockneru. Dostupný je po silnici z údolí říčky Salzach a Mittersillu či tunelem Felbertauerntunnel. Nejznámější a nejnavštěvovanější střediska jsou města Kals, Prägraten a Matrei. Pokud se rozhodnete své volné dny prožít právě v Národním parku, můžete obdivovat překrásnou horskou přírodu, sportovat, poznávat zdejší kulturu nebo jen odpočívat a relaxovat. Nationalpark Vám rozhodně může nabídnout a ukázat mnoho ze své krásy a pohostinnosti.
Střediska Kals, Prägraten či Matrei jsou totiž přímo nabité zábavou po celý rok. V zimě doprovodné programy, divadla, kina a samozřejmě desítky barů, horských hospůdek, restaurací i klubů. Od jara do podzimu pak probíhá mnoho festivalů a koncertů pod širým nebem nebo tradiční slavnosti, které tu opravdu stojí za to. Místní oslavy jsou úplně odlišné od těch českých, lidé tu svoje tradice dodržují, nešetří se tu ani místními specialitami (co od jídla i od pití). A tak pokud budete mít při svém pobytu štěstí a některé z mnoha oslav se zrovna budou konat, určitě je nepropásněte. Podrobný program všech zdejších i okolních kulturních akcí vám poskytnou v některém z místních informačních center.
Pokud však chcete poznat historii a obdivovat památky, vydejte se na výlet do nedalekého centra Východního Tyrolska, města Lienz. Navštívit tu můžete například Východotyrolské národopisné muzeum, zámek Bruck, dominikánský klášter nebo nádherný hrad rodu Görzů.
Většina návštěvníků Národního parku sem přijíždí za sportem a nádhernou horskou přírodou. Takže pokud zrovna vy nejste výjimka, máte se na co těšit. Stále je mnoho co nového obdivovat, zde to platí dvojnásob a to nejen proto, že je tato oblast tak rozsáhlá. Sportu ve všech jeho podobách se tu opravdu daří od jara do jara. Samozřejmostí je zde lyžování a všechny zimní sporty vůbec. Ve zdejších střediscích (od 1000 m do 1312) najdete spíše rodinné areály, ale i opravdu zkušení lyžaři si přijdou na své. Na jeden Skipass Osttirol můžete sjezdit přes 320 km sjezdovek, využít k tomu můžete okolo 80 lanovek a vleků. Výborné podmínky jsou zde i pro klasické lyžaře, pro ty jsou tu připraveny a denně upravovány desítky kilometrů běžeckých tratí. Vyrazit si můžete i po zimních turistických trasách nebo na projížďku na saních tažených koňmi. V nabídce jsou i lyžařské a snowboardové školy, školení průvodci, půjčovny, zimní stadión s možností bruslení či sáňkařská dráha.
V létě se do oblasti vydávají především milovníci vysokohorské turistiky. A vědí proč...zdejší rozkvetlá příroda vás doslova ohromí. Míst kam se v Národním parku podívat je mnoho a na to abyste ho prošli celý, nestačí jen pár dní. Naším tipem je vydat se z Kals na úpatí Grossglockneru úplně novou lanovkou na vyhlídkovou cestu Kals-Matreier-Törl (2 207 m, doba trvání cca 1 hodina). Při dobrém počasí pak budete mít možnost vidět až 60 třítisícovek.. K dalším sportům, které lze v oblasti provozovat, patří paragliding, golf, horolezectví či rafting. Navštívit můžete i squashové a tenisové kurty, bazén, solárium nebo bowling. Vykoupat se můžete i v přírodních koupalištích a jezírkách. Pokud si sebou vezmete horské kolo, také určitě neuděláte chybu.
Národní park Grossglockner - Grossvenediger to jsou opravdové zážitky na celý život...nenechte si je utéct...Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu