Informace

Lienzské Dolomity se rozkládají bezprostředně v okolí metropole Východního Tyrolska, v okolí města Lienz. Ten se rozkládá v širokém údolí na soutoku řek Dráva a Isel a má dnes asi 120 000 obyvatel, tvoří centrum celé této oblasti. Lienz je zároveň kulturní a společenské středisko Východního Tyrolska s úplnou infrastrukturou služeb, které sem lákají turisty z celého světa. Vydáte-li se ve svém volnu právě sem, zažijete aktivní dovolenou v krásné horské přírodě s možností sportovat, poznávat a objevovat. Najdete tu historii, kulturu, sport, odpočinek v prostředí vysokých hor, srdečné lidi, ale hlavně mnoho nových zážitků.
Kulturu zde představuje hlavně centrum oblasti, tedy město Lienz. Historie tohoto území sahá až do předkřesťanské doby, jak dokazují nálezy z doby ilyrské a římské. Pět kilometrů východně odkryli archeologové nejstarší římské údolní sídliště v Rakousku. Centrum Lienze působí jižním dojmem. Není divu, po hrabatech z rodu Görz to od roku 1501 byla jihotyrolská hrabata Wolkenstein-Rodenegg, která vtiskla městu jeho architektonický charakter. Z této doby se zachovalo nejvíce památek, které zde můžete vidět. Patří mezi ně například dominikánský klášter, zámek Bruck či hrad Görzů, kde je dnes umístěno Východotyrolské národopisné muzeum. Za návštěvu stojí i zdejší skanzen Riepler-Schmiede. V Lienz najdete nejen památky, ale zúčastnit se můžete i některého z mnoha v létě pořádaných koncertů, festivalů a slavností pod širým nebem. K vaší plné spokojenosti přispějí i četné restaurace, diskotéky a bary. Takže o zábavu tu opravdu není nouze.
Sportovat v Lienzských Dolomitech můžete po celý rok. V zimě se oddávejte lyžování, běžkaření či snowboardingu a v létě potom turistice, cyklistice a mnoha dalším sportům ze zdejší bohaté nabídky.
Lyžařský areál nedaleko centra sice není pro ty nejnáročnější, ale doprovodné programy pro děti i dospělé vám vše vynahradí. Celkově vzato je tato lyžařská oblast vhodná pro rodinnou rekreaci. Pro spokojenost svých hostů se zde snaží dělat maximum, a tak je kvalita poskytovaných služeb na vysoké úrovni a vaše spokojenost tedy téměř zaručena. Vydat se můžete i po desítkách kilometrů běžeckých tratí a zimních turistických cest. Po náročném dni obnovte síly ve zdejším bazénu, sauně nebo soláriu.
V létě se vydejte určitě s horským kolem, nebudete litovat. A pokud se s ním nechcete vozit, prostě si ho zde půjčete. Místní turistické cesty jsou výborně značeny a projet či projít si je můžete i s průvodci. Veškeré informace a mapy najdete ve zdejších informačních centrech. A pokud chcete víc, můžete v oblasti vyzkoušet také paragliding, sjezd divoké řeky, golf nebo se proletět vyhlídkovým letadlem. Samozřejmě ani koupání není problém, ať v umělém nebo přírodním koupališti. Nabídka možností je opravdu pestrá, stejně jako zdejší nádherná příroda. Tak neváhejte a dejte Lienzským Dolomitům šanci...


Podoblasti

Správní celky


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu