Informace

Hochpustertal je nejjižnější oblast ve Východním Tyrolsku, která sousedí s Itálií a rozkládá se podél řeky Dráva. Hlavní středisko oblasti je městečko Silian (1103 m) ležící nedaleko italské hranice. Překrásná je zde především oblast Karnských Alp - hraniční hřeben mezi Rakouskem a Itálií. Dalším městečkem, patřícím k této oblasti je i Heinfelds. A celý prázdninový region má pro vás přichystáno velké množství sportovních i kulturních možností. Je to ráj rodinné dovolené v téměř nedotčené přírodě.
Chcete-li si v Hoch Pustertal užívat zábavy a objevovat zdejší atmosféru, budete nadmíru spokojeni. Historie oblasti nesahá sice nikam hluboko do minulosti, ale poznáte zde horskou lidovou architekturu a srdečnost zdejších obyvatel. Místní horské statky a chalupy vám přiblíží život v souznění s přírodou. V létě se pak můžete zúčastnit zdejších slavností, festivalů a koncertů. A toužíte-li po památkách, udělejte si výlet do města Lienz (Východotyrolská metropole). Tam najdete mnoho památek už z římského období, ale i kouzelný zámek a vznešený hrad rodu Görzů, který v oblasti působil od roku 1501. Lienz leží přibližně 20 kilometrů východně od Silian a je lehce dostupný autem i autobusem. A v obou městech (Silian a Heinfelds) pak můžete zajít hned do několika restaurací, diskoték, barů nebo klubů. O všech kulturních a doprovodných akcích se informujte v místních informačních centrech, která vám poskytnou podklady i pro turistické cesty a sportovní možnosti. No nudit se tu rozhodně nebudete, stále je co nového poznávat.
Sportovat v Hoch Pustertal můžete v jakémkoli ročním období. Lyžařský areál nad městem Silian je jako stvořený pro rekreační a nenáročné lyžaře. Terény jsou zde převážně mírné až středně obtížné, a tak vám nic nebrání se v lyžování nebo snowboardování zdokonalovat. Ani milovníci klasického lyžování nepřijdou zkrátka. Je tu pro ně připraveno hned několik desítek kilometrů značených a každodenně upravovaných běžeckých stop. K dobře připravenému středisku patří i zimní turistické trasy a i ty tu rozhodně najdete. Nejste-li si jisti svými schopnostmi či fyzickou kondicí, máte možnost nechat se doprovodit některým z mnoha zdejších instruktorů a průvodců. K dalším zimním radovánkám v oblasti patří i nedaleká sáňkařská dráha, kterou si můžete vyzkoušet i při nočním osvětlení. V létě vás tu ohromí nádherná příroda, horské louky, romantická údolí v pozadí vysokých hor. A to co je v zimě přikryto sněhem, můžete v létě objevovat na horském kole, pěšky nebo z koňského hřbetu. Možností kam vyrazit na výlet je opravdu mnoho a tak zapátrejte v mapách a vzhůru poznávat krásy Karnských Alp. V centru oblasti, městě Silian, najdete také moderní sportovní centrum s bazénem, fitness, soláriem, squashem, saunou nebo tenisovými dvorci. Milovníci golfu si tu mohou zahrát na hřištích přímo v panenské přírodě s nádhernou kulisou vysokých hor. Vyzkoušet si tu můžete i sjezd řeky nebo paragliding.
No řekněte...neoslovila vás atmosféra horských chat, čistý vzduch, klid a nedotčená příroda...Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu