Informace

Druhé největší město v Sultanátu Omán je oázou v pravém i přeneseném slova smyslu. Uprostřed kokosových hájů, banánových a papájových plantáží, navíc s dech beroucím výhledem na okolní horské masivy si budete připadat jako v biblickém ráji. V tříměsíčním období od poloviny června do poloviny září zde panuje svěží klima, monzunové deště dávají vzniknout novému životu a okolní poušť se zazelená. Nad tímto „zrodem“ zaplesá srdce i největšího z cyniků. Pokud budete chtít Salalah, hlavní středisko jihu země, navštívit v letním období (červen – září), rezervujte se ubytování minimálně půl roku dopředu. Ubytovací kapacita je beznadějně zaplněna obyvateli okolních arabských států, kteří se sem uchylují odpočinout si od vyčerpávajících veder.

Salalah oplývá krásnými plážemi, kde se můžete buď věnovat pouze slunci a sami sobě, nebo napnout svaly a pobavit se při všemožných vodních aktivitách. Vyzkoušet můžete jachting, vodní lyžování, ale i potápění a šnorchlování. Podmořská scenérie je minimálně stejně tak působivá jako pohled z okna hotelu. Pro milovníky památek, zmiňme městské muzeum, kde jsou vystaveny fotografie města Salalah ze 40. a 50. let minulého století pořízené známým cestovatelem a fotografem Wilfridem Thesigerem. Město je také ideálním výchozím bodem pro výlety po okolí.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu