Informace

Jezero Attersee v nadm. výšce 469 - 500 m, s rozlohou 47km2 a hloubkou 176m, je největším vnitrozemním jezerem Rakouska. Nádherné jezero s průzračně čistou vodou kvality pitné vody nabízí ideální podmínky na dovolenou pro celou rodinu, stejně jako pro vodní sporty ať již pod nebo nad vodou...
Sestává ze 3 částí různé délky a hloubky - 20 km dělka a 2-3 km šířka - nejhlubší místo je 176m.
Z jihu je jezero ohraničeno příkrými svahy pohoří Höllengebirge (1862m) a Schafberges, od severu dosahují zelené kopce předalpí až k jezeru. Z východu a západu je jezero ohraničeno zalesněnými kopci předalpí.
V zelenomodré až tyrkysové průzračné vodě se otevírá potápěčům svět s viditeností až 30 metrů, s 26 druhy ryb.
Panuje zde příjemné klima, které je vhodné ke všem aktivitám:
17 koupališť, 2 kryté bazény, Funparky, asfaltová In-line dráhy, minigolf, golfová hřiště, potápěčské základny, windsurfing a plachtění, rybaření, turistické a cyklistické trasy, horolezecké stěny, tenis, beach-volley a mnoho dalšího. Je zde také mnoho k vidění; historické památky, kláštery, 3 národní parky s vodopády a jeskyněmi, tematické stezky, zámky - Seeschloß Kammer, Schloss Wagrain, Schloss Litzlberg ad.
V zimě najdete v okolí 3 rodinná lyžařská centra:
Hochlecken - Altmünster/Neukirchen, Wachtberg, Ski Resort Weyregg am Attersee, Nußdorf/Oberwang se svými vyhlášenými běžeckými trasami.
Bruslení, sáňkařské dráhy, zimní turistické trasy.


Podoblasti


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu