Dachstein / Salzkammergut - Bad Goisern, Gosau, Hallstatt, Obertraun.

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnocení

Informace

Geologický celek Solné komory (Salzkammergut) je společnou oblastí téměř dvou desítek spíše nenápadných lyžařských areálů, které se nacházejí na území tří spolkových zemí - Salcburska, Horního Rakouska a Štýrska - a v nichž platí jeden lyžařský lístek. Patří sem část lyžařské oblasti Dachstein-West, lyžařská oblast Dachstein - Krippenstein, lyžařská houpačka Sandling/Loser i oblast Tauplitz.
DACHSTEIN - WEST je jedinečné a ideálně položené zimní středisko na západním úpatí masivu Dachsteinu pod hřebenem Gosaukamm (779 m). V Gosau začínají lanovky a vleky tohoto střediska. Pernamentka platí pro 60 lanovek a vleků a pro 100 km sjezdových tratí. V Gosau se také nachází 40 km upravovaných běžeckých stop.
DACHSTEIN - KRIPPENSTEIN je lázeňské středisko na severním břehu Hallstattského jezera. Lyžuje se zde bezprostředně na severních svazích Dachsteinu přímo nad Obertraunem až ve výšce 2400 m. Město Hallstat, které se zde nachází, je překrásnou lokalitou na západním břehu Hallstatského jezera a lyžuje se zde na svazích Dachsteinu i v Gosau, oblast je se sousedními propojena Skibusem. Od stanice lanovky na Salzbergu se jde 15 minut k vrcholu ve výšce 1030 m, kde je stále v provozu a k prohlídce Solný důl.
TAUPLITZALM středisko leží na úpatí stejnojmenné hory ve výšce 812 m. Přímo z centra města Tauplitz vede lanovka na Tauplitzalm. Středisko sousedí s Mitterdofem, menším lyžařským centrem. Vzdálené jsou od sebe asi deset kilometrů.
Další větší zónou mezi těmito areály je houpačka Gaissau - Hintersee, která na rozdíl od ostatních částí regionu disponuje také svahy vyšší obtížnost. Dobré přírodní podmínky má také oblast Zwölferhorn.
Hlavní středisko cestovního ruchu tohoto poměrně rozsáhlého teritoria se nachází mimo Salcbursko - je jím hornorakouské císařské letovisko, výstavné město "Bad Ischl"
BAD ISCHL
V 19. století se město proslavilo solnými kůrami a bylo přeměněno v lázně pro lepší společnost. Když tu císař František Josef slavil v hotelu Austria své zasnoubení s Alžbětou Bavorskou, slavnou Sisi, a o rok později tu zřídil svou letní rezidenci, byla přeměna města v mondénní lázně dokonalá. V bývalém hotelu Austria je dnes městské muzeum, prohlédnout si můžete i císařské komnaty v císařské vile (Kaiservilla), malém biedermeierovském zámečku. Druhá strana řeky Traun je protipólem monarchistického Bad Ischlu - v Lehárově vile, kde je dnes muzeum, napsal král operety Franz Lehár od r. 1912 do r. 1948 24 divadelních kusů.
Město však spíše než sjezdovému lyžování přeje běžkám a letním sportům.
Další turistickou atrakcí jsou jezera. Na celém území Rakouska se jich nachází přes 580 a většina z nich je ledovcového původu. A právě Solná komora je na jezera a jezírka velmi bohatou oblastí. Za zmínku a samozřejmě také návštěvu určitě stojí nejen větší Attersee, Traunsee, Mondsee, Zellersee, Grundsee a Wolfgangsee, ale i menší a méně známá jezírka s osobitou atmosférou.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu