Informace

V srdci Ománu 172 km severozápadně od Muscatu se nachází oblíbené letovisko, centrum ománského klenotnictví a ručních prací - Nizwa. Ač je městečko druhým nejvyhledávanějším turistickým resortem, uchovává si arabského ducha a orientální půvab. Abyste mohli nasát starobylou atmosféru tohoto místa, prohlédnout si rozlehlou pevnost ze 17. století postavenou sultánem bin Saifem Yaʹribiem a projít se po osmikilometrovém palmovém háji táhnoucím se mezi dvěma wádími, vyčleňte si na Nizwu alespoň jeden den. Tisíciletou tradici má ve městě trh. Vedle pestrých látek, sladkých datlí a exotického koření zde uvidíte přehlídku ručně i sériově vyráběných ománských dýk, tzv. khanjar a také měděných, stříbrných a zlatých šperků, které potěší nejednu ženu. Vzhledem k velké poptávce a množství cestovatelů, jsou zdejší ceny i na ománské poměry hodně vyšponované. Nebojte, veškeré zboží seženete i na menších trzích v odlehlejších oblastech.

Ve městě přizpůsobeném turistickému průmyslu se nachází celá řada ubytovacích a restauračních zařízení s ománskou nebo mezinárodní kuchyní. Velké hotelové resorty mají k dispozici dětská hřiště a atrakce zaměřené na naše nejmenší.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu