Informace

19 172 km2
1 450 000 obyvatel
Hl. město: Sankt Pölten


Dolní Rakousy jsou největší spolkovou zemí a celé území lze rozdělit na Lesní část ( Waldviertel ) a Vinnou část ( Weinviertel ). A jak už názvu vyplývá, množství vinic zde nikoho nepřekvapí. Znalci dokonce dolnorakouská vína vysoce oceňují a to především vína z Wachau, Badenu nebo Vöslau.
Přestože tato spolková země není nikterak hornatá, je poměrně dosti turisticky atraktivní.
Dolní Rakousy jsou bohaté na kulturní památky a pro turisty je v této spolkové zemi kulturním zážitkem množství románských a gotických chrámů, právě tak jako velkolepé barokní kláštery a zámky. A pokud se kultury týče, vyhlášený je zde především "Dolnorakouský Dunajský festival", který nabízí širokou paletu mezinárodně uznávaných uměleckých programů.
Velkou atraktivitu skýtají i zdejší přírodní parky, mezi nimi nejnavštěvovanější Schwarzau ( východně od Wiener Schneebergu ), Hohe Wand, Geras, Ötscher Tormäuer či Leister Berge. Známé jsou také dolnorakouské jeskyně, které skýtají především nevšední zážitky. Přístupné jsou například Hochkarschachthöhle nedaleko Ybbsu.
Dalším plusem a přínosem jsou zdejší lázně, do kterých každoročně dojíždí tisíce návštěvníků z celé Evropy. Nejznámější jsou Baden bei Wien a nedaleké Bad Vöslau, Bad Schönau, Salzerbad. Vyhledávané jsou i slatinné lázně Harbach.
Celé Rakousko a tedy i Dolní Rakousy jsou rájem hlavně pro sportovce. Skýtají mnoho možností v zimě, ale i v letních měsících si zde každý sportovec najde své. Samozřejmě i na okraji alpského teritoria existuje několik lyžařských středisek, které bohatě vyhoví všem nárokům. Hlavní oblastí je zde Ötscherland se středisky Hochkar a Lackenhof, v nich navzdory menší nadmořské výšce zajišťuje výhodná poloha na nejsevernějším okraj Alp velmi dobré, stabilní sněhové podmínky. Menší střediska kolem tradičního útočiště Vídeňanů Semmeringu těží právě z blízkosti hlavního města, zaručující jim stálou návštěvnost a široký sortiment služeb. Dalším příkladem sportovního vyžití je například horská cyklistika a cykloturistika, která v několika posledních letech doznala obrovského rozmachu. Díky tomu vzniká mnoho nových a vysoce kvalitních cyklostezek a výborných horských tras.
Na závěr je určitě nutno dodat, co při své návštěvě musíte ochutnat. V Dolních Rakousích je obvyklý tafelspitz, vařená hovězí špička ze svíčkové, která dostane svou jemnou chuť díky přísadám ve vývaru - kořenové zelenině, hřebíčku, bobkovému listu a jalovci.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

Lyžařská oblast ANNABERG

Lyžařská oblast ANNABERG

Zimní pohádka: AnnabergPožitek pro začátečníky i zkušené lyžaře při dobrých cenách.Lyžařské středisko Annaberg nabízí vše co rozbuší srdce lyžaře: perfektně preparované sjezdovky všech náročností, starodávné ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu