Informace

Město na Neuchatelském jezeře spadá do frankofonní části Švýcarska. Nejvíce tu tedy žije dnes už Francouzů, přestože ne vždy tomu tak bylo. Neuchatel byl v minulosti znám také jako Neuburg a až do roku 1848 spadal pod Prusko.

Nad městem naprosto nekompromisně ční pohoří Jura, což mu dává velice romantický nádech. Ten doplňuje ještě hrad na břehu jezera, jenž nechal postavit v roce 1011 burgundský král Rudolf III. pro svou ženu.

Neuchatel byl uznán za město v roce 1214 a posléze následovala tři krásná staletí plná rozkvětu a blahobytu. V roce 1848 se zde odehrála jakási mírová revoluce, během níž se stal Neuchatel také republikou. Král Fridrich Vilém IV. byl takový kabrňák, že vůli lidu vzal jako fakt a rozhodně ji nehodlal změnit násilím, a tak do Neuchatelu nevyslal své vojsko. V roce 1857 se nároků na Neuchatel zcela vzdal.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu