Informace

“Krásná je Neapol…” zpívá se v jedné české písni. Ve skutečnosti je však město na první pohled špinavé, uspěchané a poměrně velká kriminalita mu není cizí. Z počátku se asi neubráníte pocitu, že jste zamířili někam na východ od Evropy do rušného arabského světa, ale po pár dnech vás Neapol překvapí hrdostí hlavního představitele jižní části Itálie. Silně katolické město nezapře výrazné historické odlišnosti severní a jižní Itálie. Velmi typické jsou všudypřítomné neonově zářící Madony, láska k fotbalu (nejen díky hrdinovi Maradonovi, jehož tým v roce 1987 porazil tolik nenáviděný sever), zločinnost, ale i silné pouto s hudebním světem (osobitý jazzový, bluesový, ale i raperský neapolský styl).

Nejrušnější místo Piazza Garibaldi není ničím přitažlivé, ale přilehlá část centrostorico by vám neměla ujít. Úzkými ulicemi procházíte pod šňůrami s prádlem a zažijete na vlastní kůži temnou atmosféru města. Určitě zamiřte na hlavní třídu Via Toledo, která se táhne od Palazzo Reale nahoru k Museo Nazionale Archeologico až na vyvýšeninu Capodimonte. Pokud se sem vydáte, nečekejte žádné architektonické skvosty, které nelze vidět jinde v Itálii. I přesto ale Neapol stojí za zastavení. Skutečně jde totiž mnohem vice o nezapomenutelnou atmosféru.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu