Informace

Malebné městečko Monte je ozdobené jako dort svou polevou kostelem zasvěceným patronce Madeiry, Panně Marii. 15. srpna sem rok co rok přicházejí tisíce poutníků, aby políbili její obraz. Přesto to není to, co do města láká turisty. Na tomto místě totiž začíná slavný tobogán Carrinhos de Monte. Z kopce dolů se tu vrhnete usazeni do speciálního vozíku z proutí, který řídí vždy dva muži v tradičním bílém kroji se slamákem. Je to ohremná zábava, zvláště když víte, že jedinou brzdou jsou vám boty vašich vůdců. Vítr vám šlehá do tváře a v ostrých zatáčkách vás určitě napadne, že tohle není zas tak špatný způsob, jak umřít.

Samozřejmě, že původ této zábavy je nutné opět hledat v historii, kdy si jím lidé nekrátili dlouhou chvíli, ale ulehčovali v tvrdé práci. Začátekm 19. století se takto přepravoval těžký náklad ze srázu do 5 km vzdáleného hlavního města Funchalu


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu