Informace

Poušť Gobi lze popsat jako vyprahlou krajinu bez trávy s velmi malým množstvím povrchové vody. Gobi představuje nejseverněji položenou poušť světa. Zdejší krajina zahrnuje horské hřbety, prameny, lesy, písečné duny a stepi. Gobi prochází mezi pohořími Altaj a Changaj. Valnou většinu její rozlohy tvoří štěrkovitá pláň, čímž se Gobi výrazně liší od všech pouští světa. Pouze 3% její plochy tvoří klasická písčitá poušť.

V oblasti pouště Gobi se nacházejí naleziště dinosauřích fosilií, malebná skaliska, jurtové kempy, písečné duny, kašmírové kozy a všudypřítomní velbloudi, na nichž se můžete projet. V místě zvaném Bajandzag (Ohnivé skály), které je úchvatné díky skalním sloupům z červeného pískovce, nalezl americký paleontolog R.Ch. Andrews dinosauří fosilie a jako první badatel na světě objevil dinosauří vejce (roku 1922), což způsobilo světovou senzaci.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu