Informace

Bitola je pravděpodobně nejkrásnější město v Makedonii a když už o tom tak přemýšlíme, možná, že její atmosféra je i tou v zemi vůbec nejpřátelštější. Leží v náručí hory Pelister a jejich souznění je tak dokonalé, že se nelze divit tomu, že Makedonci vyhlásili celé toto území národním parkem. Přestože teploty se tu v zimě pohybují i kolem 30 stupňů pod nulou, příjemné bary jsou pořád nabité k prasknutí a lidé korzují od jednoho k druhému jako by se nechumelilo. Ono se v téhle zimě ani tolik nechumelí, ale mrzne, jako když praští.

Rozhodně ale nezůstávejte jenom v teple u krbu. Protože hora Pelister je nejen krásná, ale skrývá i spoustu tajemství. Někdy to tu vypadá jako v pohádce. Nejvhodněšjí doba k výstupu je na jaře, protože to je všechno v rozpuku tak okatě, že se za chvíli budete cíti v rozpuku jakbysmet.

Je to sice přírodní park, ale Bitola nabízí kromě krásy i gurmánský požitek restauraci Grne.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu