Lanovky SCHLADMING - PLANAI & HOCHWURZEN

M-hodnocení0,0

  • Udělené hodnocení: 0

0 hodnocení

Volně se vznášejte v oblasti Planai!

Planai a Hochwurzen v lyžařském areálu Schladming jsou největší štýrská lyžařská oblast a středisko Schladmingských lyžařských houpaček 4 hor. „Schladmingská lyžařská houpačka 4 hor“ spojuje 4 největší štýrské lyžařské vrcholy (Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling a Reiteralm) a 115 kilometrů sjezdovek. Jakožto člen lyžařského sdružení Ski Amadé, největších lyžařských radovánek v Rakousku, mají hosté možnost pouze s jednou permanentkou sjíždět sjezdovky v délce 860 kilometrů. Na Planai a Hochwurzen se nabízí nepřeberné množství možností: upravené sjezdovky, kulinářské pikantní pochoutky ve 23 horských chatách, báječná atmosféra velkolepých akcí a jedinečná celková nabídka!


PLANAI
Sportovní lyžaři a rychlí přeborníci sjezdovek jsou na Planai ve svém živlu. Proslulé: téměř 5 kilometrů dlouhá sjezdovka FIS-sjezd z vrcholu hory Planai až do údolí, která v proslaveném cílovém svahu Planai – známém díky každoročnímu světového poháru ve slalomu – nachází svůj vrcholný závěr. Ale i pohodlnější zimní sportovci se na lákavých širokých sjezdovkách cítí šťastně a spokojeně a užívají si na permanentní závodní dráze nebo na sjezdovce „pro prudký rychlý sjezd“. Nezbytné občasné posílení zajišťují majitelé horských chat alias „Požitkáři na Planai“. Zlatý hřeb na Planai: mužský světový pohár v nočním slalomu s více jak 40.000 návštěvníky 22. ledna 2008.

HOCHWURZEN
Lyžaři, snowboardisté, sáňkaři a zimní výletníci sjíždějí Hochwurzen – a to ve dne i v noci! Díky širokým, dlouhým sjezdovkám se srdce lyžařů rozbuší, začátečníci a rodiny se těší z nabídek pro děti a lehčích sjezdových drah. A večer čilý ruch na Hochwurzen pokračuje ještě více a to večerním sáňkováním (7 km sáňkařských drah), nočním lyžováním (3 km sjezdovek s umělým osvětlením) a zábavou Apr_s Ski! Snowboardisté a free lyžaři se vybouří na sportovišti Hochwurzen.

DACHSTEIN
„Dělejte si, co chcete!“ To slibuje Dachstein – a můžete to i uskutečnit! V Dachsteinu je možné lyžování, jízda na snowboardu, lyžování na běžkách, lyžařské túry, šplhání, pěší výlety, horolezectví a paragliding. Zlatý hřeb na Dachsteinu v zimě: Běh na lyžích na ledovci Dachstein – 3.000 metrů nad vším v okolí na slunných mírně nakloněných sjezdovkách; lyžařské trasy Eldorado s „národní lyžařskou túrou Rakouska“ přechodu přes Dachstein a samozřejmě Dachsteinské pasarely; nejúžasnější vyhlídkové plošiny Alp!

A toto je letos NOVÉ:
• NOVĚ: „Dachsteinský ledový palác“: Ponor do hloubek Dachsteinského ledovce
Ponořte se do „Dachsteinského ledového paláce“! „Dachsteinský ledový palác“ je po celém Rakousku ojedinělý a přivádí hosty přímo do hlubokého nitra Dachsteinského ledovce.

Ledový palác je vzdálený pouhé tři minuty chůze od Dachsteinské horské stanice a otvírá zcela nový svět z ledu – a to při jakémkoliv počasí a v každém ročním období. Ledový palác byl stavěn více jak jeden rok. Výsledkem je okouzlující, tajuplný zážitek z ledu, osvětlení a hudby.

• NOVĚ: Hohenhaus Tenne: Středisko Apr_s Ski pro 1.000 hostů na úpatí hory Planai
3.000 metrů čtverečných ryzí zábavy. Restaurace, několik barů pro Apr_s Ski, zábavní a taneční sál ve 3 patrech, prostory pro pořádání akcí a seminářů, jakož i dvě malé integrované salaše. Tak říkajíc chaty v chatě.

• NOVĚ: Světová novinka na Planai: „Hudební dráha“.
NOVĚ v letošní zimě: „hudební dráha“ na Planai! Hudební sjezdovka je dlouhá více jak 600 metrů a začíná krátce pod horskou stanicí (dráha 1a). Podél celé dráhy Vás bude při carvingu, slalomu a kroužení doprovázet různé druhy hudby, od moderny po klasiku, od lidových šlágrů po hitparádové písně. Nejmodernější zvuková technika umístěná na okraji sjezdovek zajišťuje jedinečný požitek z poslechu, široké, nádherné dráhy doplňují zážitek z lyžování na sněhu s hudbou!

Právě „kolem dokola“, další drobnosti vedou k tomu, že lyžaři a snowboardisté sjíždějí obzvlášť rádi Planai a Hochwurzen:
Zlaté hřeby na Planai a Hochwurzen:
- Lyžování a sáňkování ve dne i v noci: 7 km dlouhá sáňkařská dráha a 3 km sjezdovek s umělým osvětlením na Hochwurzen
- Sjezdovka s umělým osvětlením
- Sportoviště na Hochwurzen pro snowboardisty a free lyžaře
- Permanentní závodní dráhy
- Sjezdovka pro prudký rychlý sjezd
- Lyžařská škola hrou pro děti
- Kulinářské pochoutky ve 23 útulných lyžařských chatách
- Chatovací místnost v Planai ve výšce 1.800 m, bleskový e-mail
- Pláž Planai, srdečné místo setkání na Planai.
- „Skiline“ – lyžařský graf Planai v závěru dne poskytne údaje vzdáleností a dosažených výšek! Letos NOVĚ: Služba SMS a deník Skiline na internetu!


Informace: Sjezdovky Planai Hochwurzen
Coburstrasse 52
A - 8970 Schladming
Tel. +43 (0)3687/22042
Fax.: +43 (0)3687/22042-60
E-mail: office@planai.at
www.planai.at

Albert Höfer (Albert)
  • aktualizace: 7.1.2016
  • vloženo: 29.12.2011

poslat podnět redaktorovi


Mapa


Aktuální program

Bohužel v db nic není.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu